Sněhuláci pro Afriku 2015

Ve středu 28. 1. 2015 vypukne na naší škole již potřetí akce s názvem Sněhuláci pro Afriku. Letos nám přejí sněhové podmínky, od 11:30 se tak školní hřiště bude moci změnit v arénu plnou sněhuláků. Zapojit se může kdokoli, studenti i kantoři, jednotlivci i celé třídy. Cílem akce je postavit co nejvíce sněhuláků, pokud možno originálních, zajímavých. Za každého sněhuláka se platí dobrovolné startovné (doporučené cca 50 Kč za sněhuláka, ale každý účastník může přispět dle své chuti a možností). Výtěžek z akce bude předán společnosti Kola pro Afriku a poslouží na převoz kol pro gambijské děti. Akce tak má pomoci, pobavit, ukázat naši tvořivost, nápaditost.

Z postavených sněhuláků se následně bude volit nejoriginálnější výtvor, který bude naši školu reprezentovat v celorepublikovém hlasování. Do akce je totiž zapojeno cca 320 škol, konkurence je velká a chce to notnou dávku nápaditosti. Odměněni zajímavými, vtipnými, ale i hodnotnými cenami budou tvůrci nejoriginálnějších sněhuláků u nás na škole i v celorepublikovém hlasování. Podařilo se nám totiž pro akci získat sponzory.

Pravidla projektu jsou jednoduchá: Přijít v 11:30 na školní hřiště, zaplatit startovné, vyzvednout si číslo, aby byli sněhuláci snadněji přiřaditelní ke svým tvůrcům, a pak už jen stavět. Sněhuláci mohou být jakýchkoli tvarů, velikostí, doplněni nejrůznějšími rekvizitami, módními doplňky. Fantazii se meze nekladou. Čím lepší nápad, tím větší šance na vítězství.

Zároveň jsme zahájili tipovací soutěž, až do středy do 11:30 mohou studenti uvádět na nástěnce u knihovny své tipy, kolik sněhuláků se na naší škole podaří vytvořit. Nejpřesnější tip bude taktéž odměněn.

Věřme, že nám sníh vydrží a že se všichni, vyzbrojeni rukavice, šálami, mrkvemi, hrnci, uhlíky a dalšími materiály, sejdeme ve středu na hřišti a užijeme si legraci s podtextem, který nejen baví, ale i pomáhá.

Použijte prosím moderní prohlížeč (např. Google Chrome, Mozilla Firefox nebo Microsoft Edge).