Sněhuláci pro Afriku 2015

Již třetím rokem je naše gymnázium hlavním organizátorem akce Sněhuláci pro Afriku. První ročník jsme uspořádali pro ostravské školy, další rok jsme si vyzkoušeli, jak se akce pořádá v celorepublikovém měřítku. Zájem o akci a kladné ohlasy na její průběh nás přesvědčily, že od dobře fungujícího projektu bychom neměli odstupovat, a proto jsme se letos rozhodli akci zopakovat a přizvat i neškolská zařízení a organizace. V loňském roce nám navíc nepřála příroda a sněhu jsme se nedočkali, improvizovalo se tedy různými nesněhovými způsoby. Nápadů byla spousta, zapojilo se cca 220 škol a vybrala se částka 305 000Kč. Velká výzva pro rok letošní.

Od listopadu jsme zprovoznili webové stránky projektu, kde jsou všechny informace k dané akci (www.snehulaciproafriku.cz), oslovili MŠMT, které nám na akci stejně jako loni poskytlo záštitu, a začali jsme oslovovat školy, firmy, organizace, zájmová sdružení... Aktuálně máme přihlášeno přes 300 škol a stále se hlásí další. Akce je tedy krásně rozjeta, naše škola může opět ukázat, že nejsme lhostejní, zapojujeme se do charitativních projektů a jsme ochotni pomoci. Jsme moc rádi, že studenti naší školy i jejich rodiče vnímají akce podobného typu kladně, mají smysl pro humor a sociální cítění a pomáhají spolu s námi.

Netrpělivě tedy čekáme na velkou sněhovou nadílku, abychom vyhlásili celorepublikový termín stavění sněhuláků a pak se vrhli do vlastní tvorby. Pro naše studenty máme opět připravenu soutěž o zajímavé ceny za nejoriginálnějšího sněhuláka, studenti mohou tipovat, kolik sněhuláků se nám podaří postavit.

Věříme, že naše školní hřiště zase ožije spoustou originálních výtvorů a že si naši studenti ani kantoři nenechají tuto možnost společného sněhulákování ujít. Navíc díky příspěvkům za sněhuláky se opět další děti v Africe dostanou do školy. A to stojí za tu chvilku mrazu, za promočené rukavice a mrazem zrůžovělé tváře. Chybět nebude ani pořádná koulovačka. Takže teď už jen ten sníh a jdeme na to!!! Třetí ročník Sněhuláků pro Afriku v režii naší školy a všechny zážitky s ním spojené čekají jen na nás!

Použijte prosím moderní prohlížeč (např. Google Chrome, Mozilla Firefox nebo Microsoft Edge).