nahled

Sněhuláci pro Afriku

Po velmi úspěšném Běhu pro Afriku se naše škola rozhodla uspořádat další akci, kterou můžeme pomoci tam, kde je toho potřeba. Originálně, formou zábavy, soutěže, celoostravského školního klání, a možná padne i rekord a naše černá Ostrava zbělá invazí sněhuláků. O co tedy půjde:

Naše gymnázium spolu s letošní studentskou firmou Frex Company organizují ve spolupráci s Koly pro Afriku, o.p.s., velkou charitativní akci s názvem Sněhuláci pro Afriku. Jedná se o akci, jaká nemá v Moravskoslezském kraji, a možná ani v celé republice, obdoby.

cíl akce: Zapojit co nejvíce ostravských škol do stavby sněhuláků a vydělat tak peníze pro převoz kol českých dárců pro děti v Africe. Kola jsou pro ně totiž jediným prostředkem, jak se mohou dostat do školy. Bez kola je pro ně vzdělání nedostupné.

forma realizace: V jeden den se na všech zapojených školách a školkách budou v určitou dobu stavět sněhuláci. Stavět mohou děti, rodiče, učitelé, veřejnost. Startovné za sněhuláka je 50 Kč – právě tyto peníze jsou určeny na zaplacení převozu kol do Afriky. V průběhu konání akce budou pořizovány fotky, které pak budou zveřejněny za jednotlivé školy na stránkách naší studentské firmy Frex Company.

soutěž: Na každé škole proběhne soutěž o nejoriginálnějšího sněhuláka, fotky těchto sněhuláků pak budou soutěžit v celoměstském kole. Rozhodovat se bude veřejným internetovým hlasováním opět na stránkách Frex Company. Nejlepší sněhulák i škola, na níž se postavilo nejvíc sněhuláků, bude ohodnocena.

termín: leden 2013 – upřesněno bude dle sněhové nadílky

organizace: Všechny ostravské školy a školky budou osloveny v průběhu prosince. Přihlášené školy budou i s odkazy na jejich webové stránky uvedeny na www.frex.cz. Školy od nás obdrží veškeré materiály - dopis pro rodiče, přihlášku, listiny na vyplňování stavitelů sněhuláků... Datum konání bude uveřejněno na stránkách naší školy a stránkách Frex Company, mailem oznámeno všem zapojeným školám a zveřejněno médii. V průběhu konání akce se budou pořizovat fotky, nejlepší z nich pak budou opět k zhlédnutí na stránkách studentské společnosti. Z těch se pak bude vybírat nejlepší sněhulák. Výsledky budou zveřejněny koncem února, kdy proběhne i předání cen. Ve stejnou dobu pak bude zveřejněna i celková vybraná částka. Akce má i mediální podporu, televize i tisk taktéž uvedou zprávy z akce.

motto akce: Africké děti si sněhuláka nikdy nepostaví, mnozí z nich se ale ani nikdy nedostanou do školy. S první informací nic neuděláme, tu druhou je ale v našich silách změnit. Ostravští sněhuláci tak mohou africkým dětem přiblížit vzdělání, které je pro nás tak samozřejmé.

dotazy: Případné dotazy, nejasnosti ohledně akce rádi zodpovíme na níže uvedených adresách:
bohmova@ghrabuvka.cz (Michaela Böhmová, patron projektu, Gymnázium, Ostrava-Hrabůvka, p.o.)
roman.posolda@kolaproafriku.cz (Roman Posolda, ředitel společnosti Kola pro Afriku, o.p.s.)
riger@frex.cz (Stanislav Riger, zástupce studentské firmy Frex Company)

nahled
Použijte prosím moderní prohlížeč (např. Google Chrome, Mozilla Firefox nebo Microsoft Edge).