nahled

Sněhuláci 2014

Zima nezima, čekáme opět na sníh! Po úspěchu loňských Sněhuláků pro Afriku, kteří oslovili 13 ostravských škol a jejichž organizaci studentská firma Frex company tak skvěle zvládla a úspěšně dotáhla do konce i celé hlasování, jsme se rozhodli akci zopakovat. Atmosféra při stavění sněhuláků a pohled na všechny ty plážové sněhuláky, zvířecí motivy, karikatury a sněhulákovské patvary byl tak skvělý, že by byla škoda nejít do toho znovu.

Náš nápad navíc oslovil samotné Ministerstvo školství ČR, které se rozhodlo nás podpořit a tuto akci zaštítit. Gymnázium, Ostrava–Hrabůvka, a Kola pro Afriku vyrážejí proto na společné stavění sněhuláků znovu, a tentokrát ve větším měřítku. Oslovili jsme všech zhruba 10 000 škol a školek v celé republice. Letos tedy sněhuláci nezaplaví jen Ostravu, ale celý stát. První vlnu mailů jsme rozeslali těsně před Vánocemi a seznam účastníků se již začíná plnit. Další oslovení škol probíhá právě teď. Na sníh tak letos nebudou čekat jen ostravští školáci, ale školy ze všech koutů republiky. A počet sněhuláků, které bychom mohli takto postavit, si netroufnu ani odhadnout, jistě však půjde do tisíců.

Akce nadchla také média, která nám nabídla pomocnou ruku s šířením informací o Sněhulácích 2014. Zapojila se např. Česká televize (pořad Dobré ráno), Český rozhlas a jiné. Herečka Komorní scény Aréna Alena Sasínová – Polarczyk pro nás namluvila spot, který se v průběhu ledna bude objevovat v rozhlasových vysíláních. Vytvořeny máme také webové stránky www.snehulaciproafriku.cz, kde je vše podstatné o akci i připomínky loňských sněhuláků. Rozjednánu máme také podporu různých firem, které by mohly akci sponzorovat a věnovat zúčastněným školám za jejich ochotu zapojit se do projektu a pomoci jiným finanční částky na školní doplňky či elektronické a sportovní vybavení.

Vše je tedy v plném proudu a projekt našeho gymnázia a Kol pro Afriku čeká na jediné – na sníh. Věříme, že akce, která formou hry a zábavy může pomoci dětem v Africe ke vzdělání, opět nadchne a že i na naší škole vzniknou stejně skvostné a vtipné, nebo ještě skvostnější a vtipnější výtvory než vloni. Adrenalinové čekání na akci, kterou nelze naplánovat dopředu a která vypukne nečekaně ze dne na den, právě začíná. Na nástěnce u knihovny můžete ale už teď napsat svůj tip, kolik sněhuláků se na naší škole letos postaví. A kolik se jich postaví celkem v České republice? Tipovat můžete až do vypuknutí akce. Nejpřesnější odhad bude odměněn.

Motto akce:
Děti v Africe si sněhuláka nikdy nepostaví, mnohé z nich se ale ani nedostanou do školy. S první informací nic neuděláme, tu druhou je v našich silách změnit. Děti pomáhají dětem.


nahled
Použijte prosím moderní prohlížeč (např. Google Chrome, Mozilla Firefox nebo Microsoft Edge).