nahled

Smím prosit? aneb Španělsko-německá noc

Když je pátek odpoledne a do školy míří skupinky odhodlaných studentů s krabičkami plnými lahůdek a se spacáky a karimatkami, může to znamenat jediné. Je tady další Španělská noc. Tentokrát dokonce Španělsko-německá!

Očekávání byla veliká a nervozita také. Vždyť nebylo vůbec jisté, jestli najdou němčináři a španělštináři společnou řeč, jestli budou spolu ladit španělské a německé melodie a jestli si budou navzájem lahodit kuchyně obou zemí. My už víme, že ladily, a přímo skvěle.

Během páteční noci se studenti seznámili s tradičními španělskými tanci či valčíkem, v kvízech a rozhovorech v obou jazycích bojovali s novými slovíčky a vzájemnému porozumění pomohla svérázná znaková řeč. Ale zlatým hřebem večera byla taneční soutěž Stardance, ve které si všichni museli poradit s obávanou zvedačkou, a jako vždy tak učinili s originalitou sobě vlastní.

A odměna? Na vítěze čekala sladká tečka a pro všechny účastníky byla odměnou mezinárodní hostina, kterou si sami připravili.

Tak za rok zase do spacáků!

Španělsko-německou noc jsme si všichni moc užili. Program byl velice pestrý a po celou dobu nás doprovázela moc příjemná atmosféra. Děkujeme všem, co se na organizaci akce podíleli, a těšíme se na příští rok! - Klára Bartošáková, Daniela Hrehušová, Adéla Kalábová, 2A4

nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled
Použijte prosím moderní prohlížeč (např. Google Chrome, Mozilla Firefox nebo Microsoft Edge).