nahled

Slavnostní předávání maturitního vysvědčení ve školním roce 2015/2016

Dne 25. 5. 2016 probíhalo v odpoledních hodinách v obřadní síni Úřadu městského obvodu Ostrava–Jih slavnostní předávání maturitního vysvědčení.

Jakmile dozněly tóny státní hymny, rozloučila se škola se svými absolventy krátkým kulturním programem, který připravili studenti našeho gymnázia.

V úvodu zazpívala Michaela Niké Vopalecká z 3B8 píseň Skyfall za doprovodu Ivony Szturcové na klavír, Davida Franka na kytaru a Zuzany Brandejsové na violoncello, všichni z 6B8. Následovala instrumentální skladba pro příčnou flétnu, na kterou hrála Kateřina Otrusinová z 3A4.

Kulturní zážitek byl umocněn působivou recitací části z Malého prince A. de Saint-Exupéryho v podání Michaely Niké Vopalecké, 3B8. Instrumentální skladbu pro housle a klavír od českého skladatele Josefa Suka jsme měli možnost slyšet v brilantním sólovém podání Zuzany Kašparové, studentky ze třídy 6A8.

Pěknou tečkou celého kulturního programu bylo pěvecké vystoupení Natálie Sýkorové, Veroniky Kašíkové, obě z 6A8, Veroniky Janáčkové, Elišky Kuchařové, obě z 4B8, Karolíny Kohutové a Julie Gebauerové, obě z 5B8, které zazpívaly píseň Ty a já. Na klavír doprovázela Blanka Chamrádová z 6A8 a na housle Zuzana Kašparová z 6A8. Celý kulturní program slovem provázela Hana Kratochvílová ze 7B8.

Po oficiálním proslovu paní ředitelky Mgr. Šárky Staníčkové následovalo předávání maturitního vysvědčení jednotlivými třídními učiteli. Na závěr zazněly tóny studentské hymny Gaudeamus.

Tečkou celého programu se stala znělka velké přestávky na naší škole We are The Champions.

Všem absolventům gratulujeme k úspěšnému zakončení studia a přejeme mnoho úspěchů v dalších letech.

nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled
Použijte prosím moderní prohlížeč (např. Google Chrome, Mozilla Firefox nebo Microsoft Edge).