Školní volejbalová liga (ŠVL)

Rozpis zápasů | Tabulka zápasů | Organizace ŠVL | Seznam družtev | Nejlepší hráč/-ka | Přihláška

I přes odchod zkušených volejbalových opor školy jsme připraveni ve školním roce 2012-13 zahájit další ročník ŠVL i volejbalový kroužek. Abychom mohli vytvořit organizaci obou částí, je třeba se přihlasit pomocí formuláře do 12/09/2012. Požadované údaje vyplňte svědomitě dle nápovědy. Máte-li nějaké připomínky, nápady či přání, uveďte je do kolonky "Poznámky". Na základě odpovědí vás v následujícím týdnu budeme kontaktovat emailem. Budete-li se chtít přihlásit později v průběhu školního roku, využijte stejný formulář a do poznámky uveďte podrobnosti.

Hrací dny

pondělí od 14.30 do 15.45 hodin - vede Radek Kuldan (Ku)
středa od 14.30 do 15.45 hodin - vede Robert Hegedüs (Hs)
(konkrétní hrací dny naleznete v Rozpise zápasů!!!)

Co je co

ŠVL = školní volejbalová liga - pro volejbalově zkušenější, hráč zvládá základní volejbalové techniky a pravidla
Volejbalový kroužek - pro naprosté začátečníky či mírně pokročilé hráče (především z nižších ročníků); v rozpise je označen jako tým BASICHistorie ŠVL

Od roku 2000 mohli studenti naší školy navštěvovat sportovní kroužek zaměřený na volejbal, aby zde mohli rozvíjet herní dovednosti získané v hodinách tělesné výchovy. Zájem studentů o tuto hru se neustále zvyšoval a organizace kroužku se komplikovala. Ve školním roce 2006-07 proto vznikla myšlenka vytvořit na naší škole volejbalovou ligu, ve které by se utkávali studenti organizovaní ve stálých družstvech – ta musí být smíšená a složená ze studentů a studentek různých věkových kategorií. Atraktivitu ligy jistě zvýšilo také vytvoření družstva učitelů a jeho zapojení do soutěže. Jednotlivá utkání jsou organizována podle volejbalových pravidel upravených pro potřeby školní tělesné výchovy.

V letech 2009-10 a 2010-11 probíhaly omezeně pouze kroužky zaměřené zejména na studenty nižšího gymnázia. Ve školním roce 2011-12 se nám za nemalé podpory volejbalově zkušených studentů podařilo soutěž obnovit. Šest studentských týmů odehrálo celkem 45 utkání (3 kola systémem každý s každým) a z vítězství se nakonec radoval tým pod kapitánskou taktovkou Matěje Kapošváryho (8B8) s ambiciózním názvem VÍTĚZOVÉ. Nejlepším nekapitánským hráčem byl zvolen Stanislav Riger (6A8) z týmu Středa a nejlepší hráčkou Petra Metzová (7A8) z týmu Ženy.

Jednotlivé ročníky

2012-13

2011-12

2010-11 - pouze volejbalový kroužek

2009-10 - pouze volejbalový kroužek

2008-09

2007-08

 

 

Použijte prosím moderní prohlížeč (např. Google Chrome, Mozilla Firefox nebo Microsoft Edge).