Školní kolo zeměpisné olympiády 2014/2015 - výsledky

V úterý 27. ledna 2015 proběhlo za širokého zájmu žáků školní kolo zeměpisné olympiády. V jejích čtyřech kategoriích se utkalo 45 žáků školy o 4 postupová místa do okresního kola.

V soutěži, která se uskutečnila formou testu z teoretických znalostí i prověřením praktických zeměpisných dovedností, bylo dosaženo následujících výsledků.

V kategorii A, která zahrnovala žáky prim, se na prvním místě z 6 soutěžících umístil a postup do dalšího kola si vybojoval Matěj Neděla ze třídy 1B8, a to ziskem 18 bodů z 26 maximálně možných. Druhé místo obsadila Magda Loskotová (16 b.) a třetí v pořadí skončila Julie Paličková ze stejné třídy se ziskem 15,5 bodů.

16 žáků sekund se utkalo o vítězství a postup do dalšího kola v kategorii B. Vítězství si připsal Jakub Pitucha ze třídy 2A8 (29 bodů ze 46 možných a postup do dalšího kola), 2. místo obsadila Zuzana Páleníková, rovněž ze třídy 2A8 (23,5 b.), a třetí místo patří Martinu Hrubému z 2B8, který dosáhl stejného počtu bodů, ale s horším časem.

V kategorii C soutěžilo celkem 11 žáků sekund. První místo obsadil Martin Wiliam ze třídy 3A8 ziskem 46,5 bodů z celkového počtu 64 možných. Tímto bodovým ziskem si rovněž vybojoval postup do okresního kola soutěže. 2. místo obsadil Petr Levý ze třídy 3B8 (rovněž 46,5 b., ale horší čas) a 3. místo patří Lukáši Buganskému ze třídy 4A8 (44 b.).

V nejprestižnější kategorii D, která zahrnuje žáky celého vyššího stupně školy, se o vítězství a postup svedl tuhý boj. O vítězi nakonec musel rozhodnout kratší čas potřebný k vypracování úkolů. Z 12 soutěžících se na 1. místě se ziskem 36 bodů (z max. 47) umístil a postup si vybojoval Jakub Šlachta ze třídy 6B8, 2. místo se stejným bodovým ziskem patří Jakubu Glonkovi z 8B8 a třetí pořadí skončil Michal Vašátko ze třídy 6A8.

Všem soutěžícím děkujeme za účast a postupujícím přejeme hodně úspěchů při reprezentaci školy v dalším kole soutěže.

Podrobné výsledky s úplným pořadím všech soutěžících budou vyvěšeny na nástěnce zeměpisu.

Použijte prosím moderní prohlížeč (např. Google Chrome, Mozilla Firefox nebo Microsoft Edge).