nahled

Školní kolo Středoškolské odborné činnosti 2013/2014

V úterý 11. března proběhlo ve zcela netradiční dobu, a to dopoledne, školní kolo soutěže středoškolské odborné činnosti. Po mnoha letech letos poprvé nebyla zastoupena humanitní sekce. A tak se mohla nejen porota, jíž letos poprvé předsedala paní ředitelka Šárka Staníčková, ale také publikum přesvědčit, jak kvalitní práce vytvořili naši žáci v rámci výuky odborných seminářů přírodovědných předmětů.

Zastoupeny byly šesti pracemi tři obory. První místa obsadili v oboru 03-chemie Robert Zunt ze třídy 3A4 s prací "Kvalita vody v řece Ostravici", v oboru 04-biologie Hana Kovalová ze 4A4 prací o pylové analýze medu a v oboru 06-zdravotnictví Markéta Juřicová ze třídy 7B8 za práci na téma poruch příjmu potravy.

Také práce Zuzany Jurčové a Martiny Pavlicové ze třídy 7A8 a Daniela Hufa ze septimy B o vlivu posilování na lidské tělo, o souznění koně a člověka a o vegetariánství si zasloužily pozornost poroty i publika. O zájmu, který práce vyvolaly, svědčí také řada dotazů, které k soutěžícím z pléna směřovaly.

Práce Hany Kovalové pak splnila podmínky pro postup do dalšího kola této soutěže, práce Roberta Zunta a Markéty Juřicové by však bylo potřeba pro zvýšení šancí v dalším kole ještě doplnit. Uvidíme tedy, zda se s těmito doplněnými pracemi v příštím roce setkáme!

Nezbývá než všem soutěžícím poděkovat za účast, vítězům poblahopřát a těšit se, že v příštím roce snad opět řady soutěžních oborů rozšíří i ty z rodiny oborů humanitních!

nahled nahled
Použijte prosím moderní prohlížeč (např. Google Chrome, Mozilla Firefox nebo Microsoft Edge).