nahled

Školní fotografická soutěž: Stínohra

Cvakáte rádi? Baví vás objevovat kouzlo světa skrze čočku fotoaparátu? Nezáleží, jestli máte profesionální vybavení, nebo si fotíte jen na telefon. Pro vás všechny vyhlašuje kabinet výtvarné výchovy 2. ročník školní fotografické soutěže!

Tématem pro letošní podzim je: Stínohra.

Svět stínů je odjakživa zahalen tajemstvím. Stačí jen, aby se trochu zatetelilo světlo či foukl vítr do větví stromů před pouliční lampou a vržené stíny začínají ožívat, natahovat se a kroutit a dávají vzniknout podivným novým světům. Vždyť i taková malá myš může vypadat jako obrovské mytické stvoření, postaví-li se do správného světla. Pojďme společně zachytit jedinečné kouty stínové říše, ať už budete hledat stíny v jejich přirozeném prostředí, nebo vyrazíte se světélky do terénu a stínům sami dopomůžete na svět.

Soutěž je určena všem studentům z nižšího i vyššího gymnázia. Každý účastník smí soutěžit s maximálně dvěma fotografiemi. Předpokladem zařazení do soutěže je kvalitní fotografie bez nadměrných grafických úprav. Fotografie může být i černobílá.

Pozor, letos vyhlašujeme i speciální soutěžní kategorii pro pedagogy a ostatní zaměstnance školy, v níž budou o nejlepším snímku rozhodovat studenti!

Soutěžní fotografie zasílejte na e-mail bezecna@ghrabuvka.cz do 20. listopadu 2023. S dotazy ohledně soutěže se neváhejte obrátit na profesorku Kateřinu Bezecnou. Těšíme se na vaše snímky!

nahled
Použijte prosím moderní prohlížeč (např. Google Chrome, Mozilla Firefox nebo Microsoft Edge).