ghrabuvka.cz
Articles in English Deutsche Artikel Artículos en español Articles en français Статьи по-русски Trang tiếng Việt

Školní časopis

 Mgr. Michaela Böhmová,
29. 10. 2008

Po loňském úspěšném celoročním vydávání školního dvouměsíčníku s názvem Top student, je zde i letos nová série toho časopisu, tentokrát s názvem Listy. Redakce se letos chopili studenti druhého ročníku, kteří se opět v rámci převádění učiva z učebnice do praxe rozdělili do šesti skupinek, z nichž se na tento rok staly redakční rady. Předmětem jejich slohového učiva je letos totiž publicistika, tak proč si to nevyzkoušet se vším všudy v praxi?

Vytvořené skupinky si pak rozlosovaly termín svého vydání času, od října až po červen, a teď už je jen na nich, jak se se zadaným úkolem poperou, jak se jim podaří trumfnout ostatní skupinky a zaujmout náročné a kritické školní čtenářstvo.

Na rozdíl od loňské redakční rady na zaplnění stránek časopisu nejsou letos sami, svou rubriku se totiž rozhodli uvádět i současní primáni, takže se můžete těšit i na jejich pohled na dění ve škole, který bude zveřejňován ve speciálních primánských přílohách časopisu. A se svými příspěvky se chtějí představit také studentky letošního prvního ročníku, takže jim budeme držet palce, aby si i ony získaly své čtenáře.

A na první číslo časopisu už nemusíte čekat nijak dlouho, vyjde totiž koncem října. Další pak budou vycházet pravidelně vždy s dvouměsíčním odstupem. Každý bude jiný, originální, stejně jako jsou jiné všechny skupinky, které do časopisu přenesou kousek svého já. Máme se na co těšit!