Školní časopis

Po loňském úspěšném celoročním vydávání školního dvouměsíčníku s názvem Top student, je zde i letos nová série toho časopisu, tentokrát s názvem Listy. Redakce se letos chopili studenti druhého ročníku, kteří se opět v rámci převádění učiva z učebnice do praxe rozdělili do šesti skupinek, z nichž se na tento rok staly redakční rady. Předmětem jejich slohového učiva je letos totiž publicistika, tak proč si to nevyzkoušet se vším všudy v praxi?

Vytvořené skupinky si pak rozlosovaly termín svého vydání času, od října až po červen, a teď už je jen na nich, jak se se zadaným úkolem poperou, jak se jim podaří trumfnout ostatní skupinky a zaujmout náročné a kritické školní čtenářstvo.

Na rozdíl od loňské redakční rady na zaplnění stránek časopisu nejsou letos sami, svou rubriku se totiž rozhodli uvádět i současní primáni, takže se můžete těšit i na jejich pohled na dění ve škole, který bude zveřejňován ve speciálních primánských přílohách časopisu. A se svými příspěvky se chtějí představit také studentky letošního prvního ročníku, takže jim budeme držet palce, aby si i ony získaly své čtenáře.

A na první číslo časopisu už nemusíte čekat nijak dlouho, vyjde totiž koncem října. Další pak budou vycházet pravidelně vždy s dvouměsíčním odstupem. Každý bude jiný, originální, stejně jako jsou jiné všechny skupinky, které do časopisu přenesou kousek svého já. Máme se na co těšit!

Použijte prosím moderní prohlížeč (např. Google Chrome, Mozilla Firefox nebo Microsoft Edge).