nahled

Talentu se neubráníš aneb Školní akademie 2023

Středa 29. března 2023 patřila jedné z největších kulturních akcí školy – Školní akademii. Jak dopolední publikum (žáci a učitelé našeho gymnázia), tak publikum odpolední (rodiče, prarodiče, přátelé a kamarádi) mělo možnost v DK Akord zhlédnout celkem 19 vystoupení, v nichž se představilo 96 žáků gymnázia (a tři hosté) a na jejichž přípravě se podílelo 10 kantorů.

Na pódiu zazněla sólová instrumentální (klavír, akordeon) i vokálně-instrumentální čísla (představil se nejen Školní pěvecký sbor, vystoupili také zpěváci jednotlivých třídních skupin hudební výchovy - sekunda B, tercie A, sexta A se septimou B a 2A4, francouzštináři obou kvint). Vynikla i pěvecká dua s populární hudbou či s ukázkou z opery. Publikum zaujala taneční vystoupení (lidový tanec, mažoretky i muzikál), představili se nám výborní recitátoři se slam poetry a nesměla chybět ani divadla, a to v češtině (v podání Školního dramatického kroužku), v angličtině (žáci obou tercií) a ve španělštině (žáci septimy B).

Chtěli bychom poděkovat všem účinkujícím za jejich skvělé výkony a odvahu, kantorům za přípravu vystoupení a samozřejmě studentům, kteří se ujali rolí moderátorů, techniků, fotografů a kameramanů. Děkujeme také vedení školy za umožnění konání všech kulturních akcí a v neposlední řadě rodičům za podporu jejich šikovných dětí.

Celá akademie mě velmi mile překvapila, všechna vystoupení měla vysokou úroveň, ať se jednalo o divadlo či zpěv nebo hru na hudební nástroj. Pomyslnou třešničkou na dortu pak byla trojice vtipných moderátorů. Celkově hodnotím akademii jako skvělou. - Aleš D.

Mně se akademie hodně líbila a nemám, co bych vytknul. Program byl zajímavý, od tance až po recitátory. Přede všemi smekám kloboukem. - Jakub Z.

Nejvíc se mi líbilo zapojení publika - při písni Kometa byla atmosféra úplně kouzelná. - Simča F.

Netušila jsem, že máme na škole tolik talentovaných studentů. Obdivuji jejich odvahu postavit se před tolik lidí, a ještě podat tak skvělé výkony. Hudební vystoupení mi vyrazila dech, herecká zvedla náladu. Obrovská poklona všem, kteří se na akademii podíleli. - Adéla K.

Naše Školní akademie předčila i návštěvu koncertu Janáčkovy filharmonie (filmová hudba) v Gongu. - paní Zdenička

nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled
Použijte prosím moderní prohlížeč (např. Google Chrome, Mozilla Firefox nebo Microsoft Edge).