nahled

Školící víkend MČČK v Budišově

O Mikulášském víkendu se konal již tradiční školící víkend MČČK v RS Zálesí v Budišově, letos s námětem MAFIE. Po celé tři dny se nikdo nenudil: náročné hry v lese, na hřišti, v budově , za světla i za tmy. Ve většině her byla nutná souhra týmu, správné rozdělení rolí, na nichž často závisela úspěšnost  skupiny. Zcela premiérový byl sobotní večer – společenské šatičky, střevíčky a obleky, kravaty, bílé košile,klobouky, tmavé brýle, pistole – prostě ve stylu mafie. Občerstvení jsme si dovezli, ale obložené mísy pana Tichánka a slavnostní výzdoba jeho ženy – to byla bomba.

Nedělní zásah po výbuchu na hřišti  byl perfektně a profesionálně připraven, maskování zraněných téměř autentické, jen ta první pomoc ze strany studentů trochu pokulhávala. Je vidět, že většině (i po přednáškách) chybí základní znalosti a potřeba školit se je na místě.

Tak jak bývá zvykem na víkendech: nic se nikomu nestalo, nikdo se nezranil, všichni se skvěle bavili, nechyběly písničky při kytaře a úžasná spolupráce všech mezi 12 až 19 lety.

Celou akci připravili Annie, Verunka, Helča, Meri ve spolupráci s Danielou Radkovou. Sponzorsky nám pomohl kamarád Jarda, mamka Helči Eva, s pedag. dozorem pomohla Jana Sládková. Finančně nás podpořil Magistrát města Ostravy, čímž se cena akce výrazně snížila.

nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled
Použijte prosím moderní prohlížeč (např. Google Chrome, Mozilla Firefox nebo Microsoft Edge).