nahled

SK Vysoké Tatry 2009

Ve dnech 6. – 11. 9. 2009 se uskutečnil pro třetí ročníky a septimy sportovní kurz ve Vysokých Tatrách. Vedoucím kurzu byl prof. Jiří Skála, dozorem prof. Radek Kuldan a zdravotníkem prof. Daniela Radková.

V neděli dopoledne jsme přijeli do RS Škola v přírodě 1. máj v Tatranské Lomnici. Hned odpoledne jsme se vydali na aklimatizační túru z Tatranské Lesné přes Studenovodské vodopády na Rainerovu chatu (1301 m.n.m.) a zpět do Lomnice.

V pondělí jsme vyjeli na Štrbské pleso, ze Štrbského plesa již pěšky kolem vodopádu Skok na Bystré sedlo (2314 m.n.m.) a přes Mlynickou dolinu poté zpět na Štrbské pleso.

V úterý jsme vyjeli električkou do Starého Smokovce, z něj lanovkou na Hrebienok, pěšky přes Téryho chatu na Priečne sedlo (2352 m.n.m.) a zpátky přes Zbojnickou chatu na Hrebienok.

Středa byla ve znamení relaxace a odpočinku. Jeli jsme na exkurzi do Belanské jeskyně, poté jsme šli do muzea shlédnout dokumenty o Vysokých Tatrách a horské službě a posléze na bazén.

Ve čtvrtek jsme se vydali z Tatranských Matliar přes Chatu u Zeleného plesa na Jahňací štít (2230 m.n.m.) a zpátky, méně výkonná skupina šla ze Zeleného sedla přes Belianské Tatry na chatu Plesnivec a zpátky.

V pátek jsme se sbalili a po přestupech v Popradu a Žilině jsme ve zdraví a spokojenosti dorazili do Ostravy. Počasí nám celý týden přálo, nikomu se nic nestalo a sportovní kurz se, myslím, nadmíru vyvedl a všichni jsme si jej užili.

nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled
Použijte prosím moderní prohlížeč (např. Google Chrome, Mozilla Firefox nebo Microsoft Edge).