nahled

SK Rakousko 2009

V termínu 6. - 12. 9. 2009 proběhl ve spolupráci s vodáckým klubem Campanula již tradiční kurz do Rakouska, kterého se zúčastnilo 17 studentů třetího ročníku a septim, 3 instruktoři vodáckého klubu a za pedagogický dozor prof. G. Milatová a paní M. Sikorová. Za krásného počasí, které přetrvalo celý týden, se studenti učili raftingu na rychlých ledovcových řekách, vysokohorské turistice v blízkosti nejvyšší hory Rakouska a pro většinu byl novou zkušeností přechod via ferraty.

Po vodáckém výcviku na souši jsme nejdříve sjeli méně náročnou řeku Möll, kde jsme při jedné zastávce téměř všichni vyzkoušeli skok do řeky z 5ti metrů - takovou výšku měl dřevěný most, ze kterého jsme skákali. Jízda na raftu nebyla příliš náročná určitě i proto, že je řídili instruktoři Campanuly.

Další den nás čekala nádherná túra až do výšky 3031 m n.m., do jaké se mnozí z nás dostali vlastními silami poprvé. A ty výhledy!!!! To se vůbec nedá popsat slovy! Rozhodně jsme byli nadšeni!

Další den via ferrata. Už to oblékání do ferratových setů nahnalo mnohým strach, a to nemluvím o tom, jak zbledli při nástupu na ocelová lana. Někteří tam překonali sami sebe, boj s vlastním strachem byl náročnější než samotný přechod via ferraty. A pak divočejší řeka Isel na raftech, kterou jsme jeli poslední den ještě jednou - to měla  více vody než předešlý den, tak to byl opravdu zážitek.

S klukama z Campanuly jsme si zahráli spostu her, všichni jsme si zazpívali u táboráku, naučili se vařit v ešusu, spát pod stanem, a zpět do školy se nikomu nechtělo.

Byl to hezký týden, na který budeme hodně vzpomínat!

nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled
Použijte prosím moderní prohlížeč (např. Google Chrome, Mozilla Firefox nebo Microsoft Edge).