nahled

SK Lužnice 2009

V termínu 6. 9. až 11. 9. 2009 proběhl sportovní kurz v jižních Čechách, který kombinoval základy vodácké turistiky a cykloturistiky. Ubytování bylo již tradičně zajištěno v RS CK ALPA u jezu Krkavec nedaleko Veselí nad Lužnicí. Účastníci kurzu absolvovali dva celodenní výlety na kole a dva celodenní výlety na vodě.

Vodácká část kurzu probíhala především na řece Nežárce, a to v úseku Jemčina - jez Krkavec a Krkavce - Soběslav. Cyklotrasy zavedly účastníky kurzu do Hluboké nad Vltavou, Červené Lhoty či Třeboně, kde navštívili významné památky. Letos se podařilo jedné z cyklistických skupin (poprvé v historii SK Lužnice!) prorazit magickou hranici 100 km/den, za což jim patři můj obdiv i poděkování.

Pozdní odpoledne či večer trávili studenti dobrovolným sportováním - fotbal, volejbal, stolní tenis, popřípadě společenskou zábavou při Karaoke (Caruso show) či u táboráku. Vyvrcholením kurzu pak byl vodácký závod losovaných štafet. Studenti ho pojali velmi prestižně, vytvořili báječnou atmosféru a udělali tak nádhernou a nezapomenutelnou tečku za celým kurzem.

nahled nahled nahled nahled
Použijte prosím moderní prohlížeč (např. Google Chrome, Mozilla Firefox nebo Microsoft Edge).