Sedmý ročník pololetního florbalového turnaje

Dne 29. ledna se uskutečnil již sedmý ročník tradičního pololetního florbalového turnaje pro třídy vyššího gymnázia. Třídy byly rozlosovány do těchto skupin:


Skupina A: 8A8, 3A4, 4A4
Skupina B: 7A8, 5A8, 2A4
Skupina C: 6A8, 6B8, 5B8
Skupina D: 8B8, 1A4, 7B8

Skupina A a B

Hned v 7:50 začaly souboje ve skupinách A a B. Zápasy ve skupině A byly poměrně vyrovnané a nenabízely úplně florbalové skóre. Nicméně tým 8A8 si poradil s oběma soupeři a zajistil si postup do play off z prvního místa. Taktéž se do play off dostal tým 3A4, který urval postup díky menšímu množství obdržených branek. Třeťák obdržel pouze o jednu branku méně než tým čtvrťáku!

Ve skupině B to bylo úplně stejné. Sice už zápasy nabídly více gólů, ale opět rozhodoval o postupu počet obdržených branek. Tým 5A8 nebyl poražen a postoupil z prvního místa. Jak již bylo zmíněno, opět rozhodovalo skóre. Lépe to těsně vyšlo týmu 5A8, který se tak mohl radovat z postupu.

Skupina C a D

Souboje v těchto skupinách začínaly v 8:40 a nabídly taktéž zajímavé momenty. Nicméně skupina C byla jen o dvou týmech. Pouze týmy 6A8 a 6B8 dokázaly vybojovat vítězství a po vzájemné remíze se oba dostaly do play off. Pro třídu 5B8 tak skončil turnaj brzy.

Také skupina D byla o dvou týmech. Týmy 8B8 a 7B8 si odnesly tři body, když jasně porazily tým 1A4 a ve vzájemném zápase proti sobě remízovaly.

Ve čtvrtfinále si favorité poradili se svými soupeři a do top 4 postoupily týmy tříd 2A4, 7B8, 5A8 a 8B8.

Semifinále

Semifinále nabídla velmi zajímavé zápasy. Jako první se hrálo utkání mezi 5A8 a 8B8. Ani jeden tým nevypustil jediný souboj, všichni hráči do toho dali vše a nevzdali jediný boj o míček, ale nakonec se mohli radovat hráči kvinty. V druhém semifinále to tak dramatické nebylo. Tým 7B8 si bez potíží poradil s hráči z 2A4 a taktéž se mohl radovat z finále.

Boj o bronz

Oba týmy byly zklamány z porážky před branami finále, ale i tak týmy bojovaly alespoň o bronzovou medaili. Oktáva hrála lepší florbal a už to vypadalo, že získá alespoň bronz. Nicméně tým 2A4 těsně před koncem srovnal. Šlo se tedy do prodloužení, kde po chvíli druhák dokončil obrat a bral bronz.

Finále

Tady už šlo o všechno. Oba týmy hrály vyrovnaný florbal, ale kvinta se krátce po začátku dostala do vedení. Po chvíli, po šťastném odrazu, dokonce zvýšila na skóre 2:0. Septima B se ale nevzdávala a nepříznivý stav otočila na finální výsledek 3:2. Bujaré oslavy tak mohly začít!

Děkujeme všem hráčům za účast. Děkujeme fanouškům za vytvoření skvělé atmosféry, paní profesore Dymáčkové a studentům Martinu Adámkovi a Jakubovi Litschmannovi za organizaci a všem rozhodčím za řízení zápasů.

Použijte prosím moderní prohlížeč (např. Google Chrome, Mozilla Firefox nebo Microsoft Edge).