Sbírka věcí všeho druhu pomůže dostavět stacionář

Gymnázium, Ostrava-Hrabůvka, pořádá ve dnech 15.–26. září 2014 sbírku věcí, jež v našich domácnostech již dosloužily, jinde však mohou svou službu ještě vykonat. Na vrátnici školy je možno v těchto dnech přinést oblečení, knihy, hračky, keramiku, nádobí, elektroniku, prostě všechny věci, které jsou funkční a které by ještě mohly najít své uplatnění.

Sbírka je určena pro Moment, tak trochu jiný obchod. Jedná se o organizaci spolupracující s Koly pro Afriku. Tato společnost provozuje již 4 obchody s charitativním zaměřením a 25. září otevírá pátý. Činnost obchodů je založena na dobrovolnictví. Zboží se zde prodává za minimální ceny, aby posloužilo ještě lidem, kteří si nové či dražší věci nemohou dovolit koupit. Výtěžek z činnosti těchto obchodů pak jde na dostavbu stacionáře pro tělesně a mentálně postižené děti, jež dosáhly 18 let a nemohou nadále dle zákona setrvávat ve speciálních školách. A právě dostavbě stacionáře v Nové Vsi poslouží i naše sbírka.

Máte-li doma věci, které už nepoužíváte, neváhejte je přinést do školy a odevzdat na vrátnici. Nevadí, že věci nejsou zánovní a mají již nějaký šrám. Dobrovolníci a lidé s hendikepem, jimž tato společnost umožňuje najít uplatnění a zaměstnává je, v Momentu získané zboží třídí, spoustu věcí jsou schopni opravit, revitalizovat, popřípadě využít pro výrobu jiného zboží. Momentálně třeba přešívají neprodejné oblečení na originální kabelky. Využít se dá tedy opravdu vše. Odevzdané věci tak udělají radost hned dvakrát. Lidem, kteří si je koupí a ještě je využijí, a postiženým dětem, které se tak dočkají svého stacionáře. A naše gymnázium může být součástí této pomoci. Stačí jen protřídit věci, které v našich domácnostech leží ladem, a donést je do školy.

Děkujeme každému, kdo se rozhodne náš záměr podpořit. Jakékoli dotazy ohledně sbírky směřujte na M. Böhmovou (bohmova@ghrabuvka.cz).

Použijte prosím moderní prohlížeč (např. Google Chrome, Mozilla Firefox nebo Microsoft Edge).