Sbírka věcí pro Moment aneb Pomáháme

Gymnázium, Ostrava-Hrabůvka, pořádá ve dnech 5.-30. 9. 2017 sbírku věcí, jež v našich domácnostech již dosloužily, jinde však mohou svou službu ještě vykonat. Na vrátnici školy je možno v těchto dnech přinést oblečení, hračky, keramiku, nádobí, elektroniku, prostě všechny věci, které jsou funkční a které by ještě mohly najít své uplatnění. Sbírka je určena pro Moment, tak trochu jiný obchod. Tato společnost provozuje v Ostravě několik obchodů s charitativním zaměřením.

Činnost obchodů je založena na dobrovolnictví. Zboží se zde prodává za minimální ceny, aby posloužilo ještě lidem, kteří si nové či dražší věci nemohou dovolit koupit. Výtěžek z činnosti těchto obchodů pak slouží několika aktivitám, a to dostavbě stacionáře pro tělesně a mentálně postižené děti, jež dosáhly 18 let a nemohou nadále dle zákona setrvávat ve speciálních školách, Kolům pro Afriku na převoz kol dětem do Gambie a mobilnímu hospici Ondrášek, který se stará o nevyléčitelně nemocné.

Máte-li doma věci, které už nepoužíváte, neváhejte je přinést do školy a odevzdat na vrátnici. Nevadí, že věci nejsou zánovní a mají již nějaký šrám. Dobrovolníci a lidé s hendikepem, jimž tato společnost umožňuje najít uplatnění a zaměstnává je, v Momentu získané zboží třídí, spoustu věcí jsou schopni opravit, revitalizovat, popřípadě využít pro výrobu jiného zboží. Využít se dá tedy opravdu vše. Odevzdané věci tak udělají radost hned třikrát. Lidem, kteří si je koupí a ještě je využijí, vám tím, že jste je nemuseli vyhodit a darovali je na dobrou věc, a těm, kteří si sami pomoci nemohou – dětem s postižením, smrtelně nemocným lidem a dětem v Africe. A naše gymnázium může být součástí této pomoci. Stačí jen protřídit věci, které v našich domácnostech leží ladem, a donést je do školy.

Děkujeme každému, kdo se rozhodne náš záměr podpořit. Jakékoli dotazy ohledně sbírky směřujte na M. Böhmovou (bohmova@ghrabuvka.cz).

Použijte prosím moderní prohlížeč (např. Google Chrome, Mozilla Firefox nebo Microsoft Edge).