nahled

Sbírka potravin a drogerie pro ukrajinské rodiny v ČR a lidi na Ukrajině

Sbírka potravin a drogerie

Aktuálně se v rámci farnosti Stará Bělá staráme na Ostravsku už o více než 100 lidí. Užitečné jsou hlavně trvanlivé potraviny (mouka, těstoviny, rýže, konzervy, kompoty, sterilovaná zelenina, trvanlivé mléko, cereálie, vakuované uzeniny, sirupy, čaje, káva, marmelády, luštěniny...), čerstvé ovoce/zelenina, které vydrží alespoň týden (jablka, citrusy, paprika, cibule, česnek, mrkev, brambory), částečně i drogérie (hygienické potřeby, zubní pasta, mýdlo, šampony, jar, krémy, prášek na praní...)

Sbírka bude probíhat na naší škole od středy 8. června do pátku 17. června - věci je možné nosit na vrátnici. Potraviny budou distribuovány do ukrajinských rodin po 20. červnu.

Poděkování

Milí rodiče a studenti, díky za přinesené potraviny, drogerii a prostěradla. Všechny věci jsme roztřídili a rozvezli spolu s dalšími dary z Potravinové banky Ostrava a sbírky Skautského střediska St. Bělá do 22 ukrajinských rodin ubytovaných v rodinách a obecních bytech ve Staré a Nové Bělé - celkem 80 osob. Jakákoli takováto pomoc je určitě i v dalších týdnech vítána.

Sbírka potravin a drogerie

kdy: po Velikonocích, od středy 20.4. do středy 27. 4.

kde: vrátnice Gymnázia, Ostrava-Hrabůvka

co:

  • trvanlivé potraviny - mouka, těstoviny, rýže, konzervy, kompoty, sterilovaná zelenina, trvanlivé mléko, cereálie, vakuované uzeniny, sirupy, čaje, káva, marmelády, luštěniny...
  • čerstvé ovoce/zelenina, které vydrží alespoň týden - jablka, citrusy, paprika, cibule, česnek, mrkev, brambory
  • drogerie - hygienické potřeby, zubní pasta, mýdlo, šampony, jar, krémy, prášek na praní...

Nosit můžete ideálně v taškách nebo papírových krabicích. Moc Vám děkujeme za Vaši štědrost. 

Poděkování

Chtěli bychom poděkovat všem rodičům a studentům, kteří přinesli do školy velké množství hraček, stolních her, školních a sportovních potřeb - tyto věci jsme předali ukrajinským rodinám, a hlavně dětem ubytovaným ve farnosti Stará Bělá, v Charitním domě sv. Benedikta Labre ve Vítkovicích a ve středisku salesiánů Don Bosco v Ostravě. Děti jsou všem dárcům opravdu vděční a předané věci jim udělaly obrovskou radost.

Sbírka hraček, školních a sportovních potřeb

Milí rodiče, studenti, po finanční sbírce pro Ukrajinu pro Charitu ČR a sbírání vybavení domácností se na vás obracíme s další prosbou.

Některé ukrajinské rodiny u nás už mají alespoň kde bydlet, ale děti si nemají často s čím hrát, kreslit si, sportovat. Proto organizujeme příští týden od pondělí 28. března do pátku 1. dubna sbírku hraček, školních a sportovních potřeb pro ukrajinské děti u nás.

Můžete přinést jakékoliv funkční hračky, psací potřeby, pastelky, sportovní vybavení na vrátnici našeho gymnázia. Vybrané věci předáme přímo ukrajinským rodinám ubytovaným na Ostravsku (např. Stará Bělá, Nová Bělá), jimž pomáháme a jsme s nimi v kontaktu, případně je předáme charitativnímu obchůdku Moment (https://www.moment-ops.cz).

Díky za vaši dlouhodobou pomoc.

nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled
Použijte prosím moderní prohlížeč (např. Google Chrome, Mozilla Firefox nebo Microsoft Edge).