nahled

Šachový turnaj

V předvánočním čase 19. 12. 2017 se konal okresní přebor 4členných družstev středních škol. Naše družstvo kategorie C (žáci středních škol) tvořili Filip Mazůch, Tomáš Lysek, Matěj Kudela a Ludmila Kopcová (všichni 6A8). Lída, která byla naší nejúspěšnější hráčkou, byla jedinou dívkou celého turnaje.

Hrálo se švýcarským systémem na 7 kol, výsledky se započítávaly olympijským způsobem (tj. součet dosažených bodů všech hráčů družstva). Naše družstvo celkem získalo 14,5 bodů, a umístilo se tak na 7. místě z celkem 10 družstev.

Výsledky družstva: Ludmila Kopcová (6 bodů ze 7), Filip Mazůch (1,5/7 bodů), Tomáš Lysek (5,5/7 bodů) a Matěj Kudela (1,5/7 bodů).


Ve stejném termínu se na Matičním gymnáziu uskutečnil okresní přebor družstev kategorie B, tedy 2. stupně ZŠ a nižšího stupně gymnázia. Naše nově sestavené čtyřčlenné družstvo ve složení Daniel Rusek, Matěj Skopal (oba 1B8), Štěpán Švancer a David Vlček (oba 3B8) srdnatě bojovalo a nakonec v těžké konkurenci vybojovalo vynikající 4. místo. Vzhledem k tomu, že svedli vyrovnané souboje s pozdějšími vítězi z Matičního gymnázia a se ZŠ Bulharská, je škoda drobného zaváhání s prvním soupeřem.

Přesto je třeba soutěžícím poděkovat za výbornou reprezentaci školy a těšit se na jejich výkony v dalších letech.

Bližší informace naleznete na: http://www.chess-results.com/tnr321825.aspx?lan=5

nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled
Použijte prosím moderní prohlížeč (např. Google Chrome, Mozilla Firefox nebo Microsoft Edge).