nahled

Recitační soutěž v jazyce českém

V úterý 16. 2. 2016 proběhla na naší škole recitační soutěž v českém jazyce. Přihlásilo se do ní celkem 44 studentů. Recitátoři si připravili jak klasickou veršovanou poezii, tak např. dramatizaci prózy. Někteří představili i vlastní tvorbu. Pro porotu (ve složení Ivana Kvasnicová, Pavla Tlolková a Vojtěch Vlček) nebylo snadným úkolem vybrat nejlepší výkony v kategorii nižšího ani vyššího gymnázia.

V kategorii nižšího gymnázia se na 1. místě umístil David Vlček z 1B8 s Nohavicovou básní Když byl Pepa ještě mladý. Druhou příčku obsadila studentka z 2B8 Terezie Hrabovská, která přednesla Kloboukovy trampoty J. Žáčka. Třetí místo patří shodně Pavle Kozubové (3A8) za Dívku ve studovně J. Žáčka a Barboře Vašíčkové (2B8) za přednes básně J. Seiferta Píseň o slabikáři. Zvláštní ocenění poroty získaly za vynikající interpretaci prózy Niké Vopalecká s Malým princem A. de Saint-Exupéryho (3B8) a Barbora Sukatschová s Prevítovými prvními krůčky S. Bretta (4A8). Za přednes zajímavé vlastní tvorby byla oceněna také Gabriela Mačudová (2A8). Z recitátorů vyššího gymnázia porotu nejvíce zaujal přednes textu J. Wericha O snech Kateřiny Špundové z 8B8, která se s námi letos bohužel už loučí. Zasloužené 2. místo si odnesly Ivona Szturcová (6B8) za Villonovu Závěť a Tereza Bártů (5B8) za Monolog střely J. Suchého. 3. příčka patřila Lei Sabolové za bajku J. de La Fontaina Moucha a mravenec. Na vítěze čekaly knihy české i světové beletrie.

Děkujeme všem recitujícím za jejich úsilí, čas i odvahu vystupovat, stejně jako jejich vyučujícím za přípravu svěřenců. Nejlepší z přednášejících pojedou recitovat na soutěž Wolkerův Prostějov. Těšíme se na vás zase za rok.

nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled
Použijte prosím moderní prohlížeč (např. Google Chrome, Mozilla Firefox nebo Microsoft Edge).