nahled

Recitační soutěž 2019

Jak už to tradičně na naší škole bývá, v únoru přichází recitační soutěž v českém jazyce. Letošní se uskutečnila ve čtvrtek 21. 2. 2019. Přes třicet recitátorů a recitátorek přednášelo texty známých básníků i tvorbu vlastní. Počtem zúčastněných a radostí z přednesu zazářily primy, sekundy i tercie, zatímco někteří starší studenti jim ukázali, k jaké dokonalosti je možné recitaci dovést. Porota měla opět před sebou těžké rozhodování, jež skončilo následovně:

V kategorii nižšího gymnázia se umístil díky brilantnímu výkonu na 1. místě Vojtěch Vlček (2A8) s básní V. Huga Za jednou z barikád, 2. místo patřilo Alex Traplové (3B8) s básní E. A. Poea Annabel Lee a Jakubu Salevovi (1A8), který recitoval báseň P. Nikla Pohádka o IKS. 3. příčku obsadily Lucia Vališová (2A8), recitující text M. Sanchese Diamant, a Izabela Hermová (3B8), jež přednesla báseň J. Žáčka Píseň o škaredých holkách. Zvláštní ocenění za vlastní tvorbu získala Kája Nováková (3A8) a za umělecký dialog Další pohádka pro Františku I. M. Jirouse Tomáš Dinaj a Kryštof Ulmann (1A8).

V kategorii vyššího gymnázia se díky svému strhujícímu projevu stal absolutním vítězem Jiří Chwalek (2A4), recitující báseň Oči J. Wolkera. Ke 2. místu jsme pogratulovali Barboře Vašíčkové (5B8), jež předvedla Modelku J. Seiferta, a Petru Nikelovi (4A8) s Antickou kráskou J. S. Machara. Na 3. příčku dosáhly Pavla Kozubová (6B8) s vlastní tvorbou a Adéla Koczonová (2A4), interpretující Pouhý mžik z muzikálu Sunset Boulevard. Děkujeme za účast všem odvážným recitátorům a recitátorkám a také jejich vyučujícím za jejich přípravu. Všem vítězům blahopřejeme a věříme, že je potěšily
knižní odměny z knihkupectví ABZ.CZ.

nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled
Použijte prosím moderní prohlížeč (např. Google Chrome, Mozilla Firefox nebo Microsoft Edge).