nahled

Recitační soutěž 2018

Letošní soutěž byla opravdu mimořádná. Přihlásilo se téměř 50 recitátorů i recitátorek, tzn. že skoro desetina školy ráda recituje! Zazněla díla známých autorů, ale hojně i vlastní tvorba. Několik účastníků úspěšně ztvárnilo přednes prózy, objevily se dialogy žertovné i o lásce a zazářilo dadaistické trio Mao. Volba textů byla většinou opravdu zdařilá a řadě studentů jako by byly šity na míru. Už nás opustil Vodník i Polednice, v dřívějších letech se často stereotypně opakující. Úroveň přednesu, v dobrém slova smyslu, porotu překvapila, u řady studentů byla vidět poctivá příprava a práce s vlastním projevem. Díky všem vyučujícím a v případě mladších určitě i rodičům, kteří je na soutěž připravovali. A jak to všechno dopadlo?

Na 1. místě se v nižší kategorii (prima až kvarta) umístili Tereza Lichnovská z 1B8 (neznámý autor: Ten správný věk) a Vojtěch Vlček z 1A8 (S. Silverstein: Monika, co chtěla poníka). Druhou příčku obsadil Karel Kania z 1A8 (S. Stěpačov: Horský liják). O třetí místo se podělili Nikola Čuntová z 1B8 (J. Seifert: Píseň o rodné zemi) a Petr Nikel z 3A8 (H. Heine: Když zahledím se v oči tvé). Za vlastní tvorbu ocenila porota Hanku Vašíčkovou z 4B8. Ocenění za komicko-herecký výkon si odnesli sourozenci Tomáš a Barbora Vašíčkovi (J. Žáček: Já a moje žížaly).

Ve vyšší kategorii (kvinta až oktáva/ 1. až 4. ročník) nejlépe zabodoval Jiří Chwalek z 1A4 (V. Hrabě: Báseň skoro jako vánoční pohlednice), který všechny přítomné uhranul svým klidným, civilním projevem, stejně jako je fascinovala brilantním přednesem prózy Niké Michaela Vopalecká (G. Giono: Muž, který sázel stromy). Oba získali první místo v kategorii poezie/próza. Druhé místo připadlo Katce Chrápkové z 6B8 za skvělý přednes i originální vlastní báseň (Zmatení srdce). Třetí místo získaly Kateřina Slaběňáková a Lucie Ritzingerová, přednášející vlastní dialog o lásce (Cítím, cítím). Překvapivě zralou a existenciálně laděnou poezii píší studentky z 2A4 Natálie Andlová a Natálie Boženská, jež porota ocenila zvláštní cenou za vlastní tvorbu. Příjemnou tečkou za téměř třemi hodinami naplněnými recitací bylo už tradiční a bohužel asi poslední vystoupení studentů 4A4 Adama Dědiny, Michala Vehovského a Ondřeje Halaty s texty Christiana Morgensterna.

nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled
Použijte prosím moderní prohlížeč (např. Google Chrome, Mozilla Firefox nebo Microsoft Edge).