nahled

Recitační soutěž 2012

Že studenti sedí jenom na Facebooku nebo u televize? Tak to rozhodně na našem gymnáziu neplatí.

Letošního školního kola recitační soutěže, které se uskutečnilo ve středu 1. 2. 2012, se zúčastnilo rekordních 46 přednášejících. Když si uvědomíme, že 10 dalších zájemců nemohlo soutěžit kvůli nemoci a že účast v soutěži byla zcela dobrovolná, byl zájem o letošní ročník soutěže opravdu enormní.

A jak vše dopadlo?

Mezi studenty nižšího gymnázia obsadila 3. místo studentka Veronika Sedlářová (1A8), o 2. místo se podělili Tomáš Staško (3A8) a Ivona Marie Szturcová (2B8). Díky excelentnímu přednesu básně M. Suchého Léto obsadila 1. příčku Kateřina Špundová (4B8). Zvláštní ocenění poroty získali za vlastní tvorbu studenti Jan Hes a David Frank (oba 2B8). Mrazivým projevem pochmurné balady Rubáš zaujal Jakub Kobělář (3B8), který obdržel ocenění v kategorii přednes básně K. J. Erbena.

Mezi studenty vyššího gymnázia obsadila 3. místo Megi Chlebounová (6B8), 2. místo patřilo Kláře Chvalinové (8B8). Vítězkou se stala Klára Miklasová (8A8) s básní J. Wolkera Tvář za sklem. Zvláštní ocenění získala Lucie Martinková (8B8) za kategorii herecký monolog. Všem recitátorům děkujeme a přejeme hodně radosti z četby, recitace či vlastní tvorby.

nahled nahled nahled nahled
Použijte prosím moderní prohlížeč (např. Google Chrome, Mozilla Firefox nebo Microsoft Edge).