ghrabuvka.cz
Articles in English Deutsche Artikel Artículos en español Articles en français Статьи по-русски Trang tiếng Việt

Recitační soutěž 2011

02. 02. 2011
 Magdalena Musialová,
02. 02. 2011

Ve středu 2. 2. 2011 proběhla na naší škole recitační soutěž. Přihlásilo se do ní celkem 42 studentů našeho gymnázia, leč - jak už to u bohémy bývá běžné - několik recitátorů prudce ochuravělo, a tak se počet soutěžících nakonec snížil na 30. I tak pro porotu (ve složení Magdalena Musialová, Martina Zelenková a Vojtěch Vlček) nebylo snadným úkolem vybrat vždy 3 nejlepší výkony v nižší i vyšší kategorii.

V kategorii nižšího gymnázia se nejlépe umístil Tomáš Staško z 2A8, druhou příčku obsadily studentky z 1B8, Ivona Szturcová a Pavlína Richtárová. Třetí místo bylo přiznáno Leoně Szabolové opět z 1A8. Zvláštní ocenění poroty dostal Jan Hammer z 4A8, a to za recitátorskou odvahu pro přednes složité a těžké básně, a Hana Farniková z 3B8 za recitaci zajímavé vlastní tvorby. Mezi recitátory vyššího gymnázia pak porotu nejvíce zaujal výkon Kristýny Kohutové ze třídy 7B8, na druhé místo dosáhla Kamila Vápeníková z 5A8 a o třetí místo se dělí Dan Adámek ze 7B8 s Barborou Vaňkovou z 2A4. Opět byla udělena zvláštní ocenění poroty, a to Magdaleně Chlebounové z 5B8 ze roztomilou dramatizaci textu českého génia Járy Cimrmana a líbil se i přednes Marka Červenky z 6A8.

Úspěšní recitátoři získali tu nejlepší odměnu ze všech - krásnou knihu! :-) Neboť - jak říká stará moudrost - může nás zradit přítel, láska, vlastní tělo, dobré jídlo i pití se může zkazit, ale oblíbená kniha s námi věrně zůstává. Všem recitátorům velmi děkujeme, stejně tak i jejich vyučujícím literatury - za výběr textů, za přípravu, píli a čas, který svému vystoupení věnovali. Na závěr nutno dodat: školní Recitační soutěž nemá poražených!!!! Za rok na shledanou, Magdalena Musialová, Martina Zelenková, Vojtěch Vlček.