nahled

Recitační soutěž

Letošní recitační soutěž v jazyce českém v pondělí 2. února 2015 byla opravdu mimořádná. Přihlásilo se rekordních 54 soutěžících a zúčastnil se jí i zahraniční host- student 6A8 Harou Igarashi, který přednesl ve své mateřštině haiku o přátelství a o své vlasti. Počtem zúčastněných a radostí z přednesu zazářily obě primy, starší studenti jim zase ukázali, k jaké dokonalosti je možné recitaci dovést. Porota měla opět před sebou těžké rozhodování, jež skončilo následovně:

V kategorii nižšího gymnázia se umístila na 3. místě Barbora Vašíčková z 1B8, 2. místo patřilo Veronice Matějkové a Kristýně Ulmannové, obě z 1A8. Vítězkami kategorie mladších studentů se staly Niké Vopalecká z 2B8 a Veronika Sedlářová z 4A8. Zvláštní ocenění za vlastní tvorbu a procítěný projev získala Nikola Fabiánová z 2B8.

V kategorii vyššího gymnázia dosáhli na 3. příčku Marek Ferianc z 2A4 a Hanka Kratochvílová z 6B8. Ke druhému místu jsme pogratulovali Ivoně Szturcové z 5B8 a Janě Veselé ze 7B8. Absolutní vítězkou se strhujícím projevem stala Kateřina Špundová ze 7B8. Všem vítězům blahopřejeme a věříme, že je potěšily knižní odměny. Děkujeme za účast všem odvážným recitátorům a recitátorkám.

nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled
Použijte prosím moderní prohlížeč (např. Google Chrome, Mozilla Firefox nebo Microsoft Edge).