nahled

Recitace na Valentýna

Letošní recitační klání v českém jazyce bylo v mnoha ohledech jedinečné. Zúčastnilo se ho 35 studentů a studentek od primy až po maturitní ročníky. Recitovali o lásce, kráse, radosti i smutku, zazněla tvorba vlastní, básně českých i zahraničních autorů. Čtyřikrát přišla Polednice K. J. Erbena a program zpestřila vystoupení dvou ryze mužských trojic, a to dokonce v rouše vlčím i beránčím. Někteří recitovali poprvé, jiní přišli bodovat už poněkolikáté. Porotní komisi tvořili vyučující M. Musialová, M. Zelenková a V. Vlček. A jak to všechno dopadlo?

Skupinu mladších žáků vyhrála Barbora Vašíčková (3B8) s Erbenovou Věštkyní. Na 2. místě se umístily Jana Doležalová (3A8) se Shakespearovým sonetem č. 108 a Stela Kučerová (1A8), přednášející Hadí počty Adama Svatoše. 3. místo obsadila Terezie Hrabovská (3B8) s básní J. Žáčka d'Artagnan. Zvláštní ocenění získala Hana Vašíčková (3B8) za nejlepší dramatický výkon. Předvedla Dceřinu kletbu K. J. Erbena, a to zajímavou formou dialogu.

V kategorii starších žáků zvítězila Ivona Szturcová (7B8) s textem J. Suchého Malý blbý psíček. 2. místo získala Michaela Niké Vopalecká (4B8) za přednes básně J. Šotoly: Úvod do kosmonautiky. 3. příčku obsadila Leona Saboová (7B8) s Dialogy J. Suchého. Zcela mimo všechny kategorie se neslo vystoupení hochů Adama Dědiny, Michala Vehovského a Ondřeje Halaty (3A4), kteří recitovali, šeptali, křičeli, halekali a možná i zpívali Antikódy V. Havla. I oni si odnesli zvláštní uznání poroty. Ocenění studenti dostali za odměnu díla české i světové beletrie. Děkujeme všem účastníkům i pedagogům, kteří jim pomohli s texty a vyslali je do soutěže.

nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled
Použijte prosím moderní prohlížeč (např. Google Chrome, Mozilla Firefox nebo Microsoft Edge).