nahled

Recenze na klimaťák

Slunného rána 29. května 2017 jsme se společně s tercií A vydali na klimatický pobyt do klidné náruče Jeseníků. Ubytovaní jsme byli v hotelu Skiland Ostružná. Celý týden byl obohacen kromě učení také zábavným programem, který v nás vzbudil soutěživého ducha a smysl pro spolupráci. Program byl pod taktovkou profesorů Radka Kuldana, Martina Kotka, Roberta Hegedüse a profesorek Martiny Zelenkové, Magdy Dymáčkové a Veroniky Orlitové. Úterní odpoledne jsme si užili na bobové dráze, ve čtvrtek jsme zdolali náročnou cestu tamější skvostnou přírodou. Výšlap nám zpříjemnila jízda lanovkou až na samotný Šerák. V pátek jsme navštívili muzeum hudebních nástrojů a po výborném obědě a vyhodnocení celého týdne jsme se se sbalenými kufry vrátili domů.

H. Vašíčková, A. Nečesaná, M. Neděla, V. Dedek, T. Hrabovská, 3B8


Určitě tento pobyt budu hodnotit pozitivně, neboť to byl bezvadný zážitek.

Skupiny - Na tomto výletě jsme opět byli rozděleni do skupin. Rozdělení týmů mi přišlo trochu nespravedlivé. Jeden tým obsazovali velikáni, druhý zase trpaslíci. Tento čin později ovlivnil jednotlivé aktivity.

Pokoje a samotný penzion - Malé, ale útulné pokoje pro tři, čtyři či pět lidí. Ubytovna veliká, záchody a sprchy ušly. Prostě jako čtyřhvězdičkový v přírodě. Na našem pokoji jsme nebyli zrovna ti andílci. Určitě si říkáte, co jsme opět provedli? No, když se sejde parta pubertálních „idiotů“ může spadnout i lustr...

Aktivity - I tento týdenní zájezd se neobešel bez aktivit typu učení, hraní, přemýšlení a lezení na sakra velikou horu. Zábava to byla, dokonce i cesta lanovkou na vrchol. Nejhorším problémem bylo zase sejít. Kolena bolela, kotníky se také přidávaly, a ten nejhorší nepřítel - hlad. Ten byl věčný.

Jídlo - Místní snídaně v podání švédských stolů byly luxusní. Oběd také ušel. A ty večeře... Nejlepší část dne.

Je škoda, že to byl poslední klimatický pobyt. Sranda nehorázná (bez důtek!) Určitě se těším na další výlety. Tuto akci budu řadit mezi ty nejlepší vzpomínky ze života (zatím).

Martin Turoň, 3B8


Mé pocity z klimatického pobytu byly pozitivní. Ubytování mi přišlo velmi příjemné. Byl jsem mile překvapen, protože pokoje byly pěkné, ale stěny byly velice tenké, takže šel slyšet každý krok. Areál, ve kterém se náš penzion nacházel, byl také hezký, dokonce tam byly i trampolíny, na které jsme samozřejmě nesměli. Program, jenž nás provázel celým klimatickým pobytem, byl zábavný a hezky zpracovaný. Předposlední den našeho pobytu jsme absolvovali celodenní výlet na Šerák, po kterém měla většina studentů zvrtnuté kotníky a jiná drobná zranění, ale myslím, že si to všichni užili. Nakonec bych tenhle pobyt v přírodě hodnotil velmi kladně a budu na něj dlouho vzpomínat.

Adam Gacek, 3B8

nahled nahled nahled nahled nahled
Použijte prosím moderní prohlížeč (např. Google Chrome, Mozilla Firefox nebo Microsoft Edge).