ghrabuvka.cz
Articles in English Deutsche Artikel Artículos en español Articles en français Статьи по-русски Trang tiếng Việt

Rakousko 2007

09. - 15. 09. 2007
 Mgr. Gabriela Milatová,
01. 10. 2007

Sportovního kurzu vodácko-turistického do Rakouska, který se uskutečnil od 9. do 15. 9. 2007 se zúčastnilo celkem 22 studentů.

Jednalo se o intenzivní sportovní kurz s raftováním na řekách Möll a Isel, plánovanou řeku Salzach jsme z důvodu nebezpečného nadstavu vody museli vynechat a místo ní sjeli znovu Isel. Sjíždění řek bylo proloženo vysokohorskou turistikou v překrásných Alpách, vyšli jsme na horu Shere (3031m) v bezprostřední blízkosti nejvyšší hory Rakouska, Grossglockneru, na kterou jsme při výstupu měli celou dobu krásný výhled. Vyzkoušeli jsme také via ferratu se zajištěním ferratovými jistícími sety nad městečkem Kolbnitz. Toto byla pro většinu nová zkušenost pohybu na horách.

Novou zkušeností pobytu v přírodě bylo pro mnohé i ubytování ve stanech s vlastním vařením. Ještě že maminky připravily předem jídelníček!

 

Bojujeme s vlnama na Iselu Feraty nad Kolbnitzem Feraty nad Kolbnitzem Kdo neskočil z mostu nebyl na Möllu Korutanské Alpy Příprava na raftování, řeka Isel
Řeka Isel a my Stanové městečko Vyrážíme na feraty Výstup  na Shere 3031 m.n m Výstup na Shere 3031 m.n m Zvádli jsme to