nahled

Radost ze čtení ukrytá ve verších básní nebo v próze

Navzdory koronaviru a povinnosti zachovávat distanc navázali letošní primáni spolupráci se žáky bratislavské Spojené školy na Pankúchově ulici. Zapojili se totiž do 11. ročníku česko-slovenského projektu Záložky do škol. Letošní ročník provázelo motto Radost ze čtení ukrytá ve verších básní nebo v próze. Účelem akce je zvýšit nejen zájem mladých čtenářů o literaturu, ale také jejich povědomí o zajímavých knihách pro děti a mládež, které čtou jejich vrstevníci.

Žáci primy B pod vedením Mgr. Markéty Pišlové zvolili jednotnou formu záložky ve tvaru hrnečku čaje, který vyzdobili podle svojí fantazie, sekunda A Mgr. Jany Brachaczkové dostala při tvorbě záložky zcela volnou ruku, takže kromě obvyklých tvarů obdélníka se objevila i nejrůznější zvířátka či skládanky.

S výrobou záložek jsme začali ve škole, ale protože bylo potřeba přejít na distanční výuku, museli je mnozí dokončovat doma a doručit je posléze do školy. Nakonec se podařilo zásilku pro slovenské kamarády zkompletovat a odeslat. V pondělí 2. listopadu jsme také my obdrželi balíček záložek i se dvěma průvodními listy od naší partnerské školy. Asi budeme ještě chvilku čekat, než si dárečky žáci rozdají, zatím si je můžeme prohlédnout alespoň na fotografiích a těšit se, jaké zajímavé knihy na nich budou představeny.

Věříme, že se záložky nakonec dostanou ke svým adresátům a udělají jim radost a že se i v dalších letech žáci naší školy do projektu zapojí se stejnou chutí jako letos. Pokud máte tvořivého ducha, nemusíte čekat celý rok, ale můžete záložku pro sebe nebo svého kamaráda vyrobit třeba během dlouhých podzimních dnů a ukrátit si tak čas, kdy musíme sedět zavření doma. Inspiraci najdete třeba zde.

nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled
Použijte prosím moderní prohlížeč (např. Google Chrome, Mozilla Firefox nebo Microsoft Edge).