nahled

Qu’est-ce qu’on a fait au Bon Dieu?

Qu’est-ce qu’on a fait au Bon Dieu? Co jsme komu udělali, to je název skvělé francouzské komedie, kterou měli možnost v ostravském Minikině zhlédnout studenti našeho gymnázia v rámci Francouzského podzimu. Současné téma, které trápí multikulturní Francii, vtipné dialogy, spousta gagů a samozřejmě také originální znění – to vše si francouzštináři mohli dosyta užít.

Po filmovém představení na nás čekal Olivier Dubert, ředitel ostravské pobočky Alliance Française, aby nám představil fungování této instituce a seznámil nás s programy, soutěžemi, výstavami, koncerty, exkurzemi a dalšími akcemi, které Francouzská aliance pořádá nejen pro francouzsky mluvící zájemce, ale i pro širokou veřejnost.

I když našim žákům zpočátku do řeči moc nebylo, pan ředitel pro ně připravil malý kvíz, při němž už mluvit museli. Pozval nás také do knihovny a bohatě vybavené mediatéky. Před odchodem jsme si ještě prohlédli výstavu fotografií Philippa Mullera s názvem Hop na kolo, která nás přesvědčila, že cyklistika je pro Francouze srdeční záležitostí.

Páteční dopoledne si všichni užili a určitě už se těší na další akce. Těmi nejbližšími budou konverzační soutěž a také Den jazyků. A kdo ví, třeba zase někdy vyrazíme autokarem poznávat sladkou Francii...

nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled
Použijte prosím moderní prohlížeč (např. Google Chrome, Mozilla Firefox nebo Microsoft Edge).