Pulitzerova cena? Nebo snad nový Viewegh?

Podzimní kolo projektu Studenti čtou a píší noviny se pomalu chýlí ke konci. Práce na poslední zadané téma už byly odeslány a dny, v jejichž průběhu ještě budou studentské práce publikovány, už jsou pomalu také sečteny. A sčítat, bilancovat, otevírat šampaňské a slavit můžeme i my. Není to tak dlouho, co jsem psala o našem gymnaziálním hattricku – tři články našich studentů zveřejněné během tří dnů. To, co se zdálo být velkolepým triumfem, však bylo překonáno. Neuběhly ani tři týdny a z hattricku gymnaziálního máme hattrick osobní! A kdo je tou médii uznanou publicistkou?

Jedná se o Hanku Farnikovou z 5B8. Využila příležitosti, napsala články na všechna tři zadaná témata a třikrát zaujala nejen mne, ale i redakci deníku Mladá fronta Dnes. Že by tedy zdi našeho gymnázia byly svědkem zrodu budoucí držitelky Pulitzerovy ceny? Nebo že by se Michal Viewegh měl začíst třást o svůj post autora nejkupovanějších knih v naší republice? Pravdou je, že Vieweghovi jeho texty vydělávají velké peníze, zatímco naší Hance zatím vydělaly jen tři knižní odměny. Uvidíme, zda v budoucnu sáhneme v regálech knihkupectví po nové Farnikové či v novinách budeme vyhledávat její glosy. Teď jí každopádně gratulujeme k úspěchu v projektu a k prosazení se v obrovské celorepublikové konkurenci.

A zda obhájí svou pozici úspěšné publicistky, ukáže třeba už jarní kolo projektu. Máme se nač těšit a už teď se můžeme sázet a tipovat, zda Hanka, nebo snad někdo jiný, svými texty opět zaujme, rozšíří svou osobní knihovnu a ukáže, že studenti našeho gymnázia nejen mají svůj vlastní názor, ale jsou schopni jej i smysluplně a stylisticky vytříbeně vyjádřit.


přečtěte si:
Já za dvacet letJá za dvacet let
Objevíme perpetum mobile?Objevíme perpetum mobile?
Virtuální život - neohrožuje ten skutečný?Virtuální život - neohrožuje ten skutečný?

Použijte prosím moderní prohlížeč (např. Google Chrome, Mozilla Firefox nebo Microsoft Edge).