nahled

Protidrogový vlak

Ve středu 4. dubna měli žáci sekundy B s paní profesorkou Sládkovou a Klimkovou možnost navštívit protidrogový vlak, který opět po roce zavítal na ostravské nádraží Svinov, kde byl přístupný nejen žákům základních a středních škol, ale i široké veřejnosti.

Žáci s napětím očekávali, jaké to ve vlaku bude. Na nádraží stál přistaven na koleji dlouhý šedý vlak bez oken s nápisem Revolution train. Vlak, který putuje po České republice i Německu a snaží se lidi přimět nenásilnou formou přes interaktivní program k tomu, aby nezačali užívat návykové látky – od těch lehkých, běžně dostupných, až po tvrdé drogy.

Žáci se během programu dostali do baru, stali se svědky autonehody, kdy havárii zavinil řidič pod vlivem alkoholu, zavítali i na policejní stanici a do cely. Nejzajímavější byla asi návštěva squatu, která připomínala místo, kde hrdinové příběhu nějakou dobu pobývali. Program žákům ukázal, že ne každý, kdo začne užívat drogy, musí zemřít, ale i s touto variantou je nutné počítat. Každopádně život na drogách přináší spoustu rizik a negativních zážitků a je velmi těžké vrátit se do normálního života bez drog.

nahled nahled nahled nahled
Použijte prosím moderní prohlížeč (např. Google Chrome, Mozilla Firefox nebo Microsoft Edge).