nahled

Projekt Krokus

Na podzim 2015 se naše škola zapojila do mezinárodního projektu Krokus. Zasazením žlutých krokusů jsme si připomněli dětské oběti 2. světové války. Podle zaslané metodiky jsme vedli deník, fotografovali sázení, pozorovali rašení lístků a objevení prvních květů.

O překvapení nebyla nouze. Několikrát jsme museli zahrabávat cibulky krokusů, zvědaví nebo hladoví „ návštěvníci“ atria školy pravidelně řádili na zasazené ploše. Tak jsem se rozhodla je přikrmovat. Dostali různá semínka, pohanku, uvařené kaše z ovesných vloček. Naštěstí většina cibulek přečkala zimu.

Koncem února se objevily první lístky, ale výrazné žluté květy na sebe nechaly dlouho čekat. Rozkvetlým atriem jsme se mohli potěšit skoro 3 týdny v dubnu. Zároveň probíhala ve školní knihovně nabídka knih k tematice holocaustu pro vyšší i nižší gymnázium. Knihy si můžete zapůjčit a přečíst i nyní. Na dveřích při vstupu do atria byly umístěny plakáty o holocaustu a významu sázení žlutých krokusů.

V projektu budeme pokračovat i příští rok, kdy nám tato problematika bude zapadat do učiva kvarty. Tercie B bude mít na památku deník s fotografiemi, na kterém se podílela Klára Holková. Velice obětavě fotili: Vojta Polák a paní profesorka třídní Petra Skupinová. Na jaře každého roku jim žluté krokusy připomenou vrstevníky z doby války a to, že se naučili sázet cibuloviny a těšit se z jejich krásy.

nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled
Použijte prosím moderní prohlížeč (např. Google Chrome, Mozilla Firefox nebo Microsoft Edge).