nahled

Projekt Edison

Gymnázium Ostrava-Hrabůvka otevřelo své učebny vzdáleným kulturám.

Ve dnech 26. 3. - 30. 3. 2012 získalo vyučování na naší škole zajímavé zpestření. V rámci projektu Edison, který je pořádán organizací vysokoškolských studentů AIESEC, školu navštívilo šest studentek z různých koutů světa – z Ruska, Gruzie, Kanady, Indonésie a Číny. Komunikačním jazykem byla především angličtina, ale zazněla také francouzština a ruština.

Během této návštěvy studentky představovaly historii, geografické krásy, a především obyčejný život ve svých zemích. Mohli jsme se tak dozvědět informace, které se nenalézají v učebnicích a jen stěží bychom je našli v cestopisech. Nyní víme, že děti a mládež v Číně chodí do školy sedm dní v týdnu a jejich studium je na memorování mnohem náročnější než u nás. V Indonésii nemusí dítě po narození získat příjmení matky ani otce a v Rusku jsou naši hokejisté stejně známí a oblíbení jako tady. Indonéský národní kroj připomíná oděv asijské princezny, zatímco čínský vyjadřuje jistou strohost a praktičnost svých nositelů.

Projekt s sebou přináší naprosto jedinečnou příležitost k porozumění a zájmu o život ve vzdálených zemích, ukazuje, že lidé po celém světě touží zprostředkovat svou realitu jiným a že s trochou snahy a tolerance si všichni mohou spolu užívat příjemné a jedinečné okamžiky.

Projev v angličtině, která v převážné většině nebyla rodným jazykem našich návštěvníků, se bezesporu stal motivací ke studiu cizích jazyků a možná někteří z našich studentů, až se ocitnou na univerzitě, se vydají do světa podobným způsobem reprezentovat naši zemi.

nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled
Použijte prosím moderní prohlížeč (např. Google Chrome, Mozilla Firefox nebo Microsoft Edge).