nahled

Prezenční sportovní kurz 2021

Prezenčního sportovního kurzu se zúčastnili žáci, kteří se nepřihlásili do žádného z nabízených kurzů, ale také žáci, kterým se původní vybraný kurz neotevřel. Tento sportovní kurz se odehrával v okolí Ostravy a byl pro nás velmi příjemným překvapením. Užili jsme si ho nejen s našimi spolužáky, ale také s paní profesorkou Pišlovou a panem profesorem Foltou. Paní profesorka pro nás připravila velice nabitý týden, který nabízel rozmanitý program.

Kurz jsme zahájili zdoláním lanové dráhy v Trojanovicích. Vlakem jsme ráno odcestovali do Frenštátu pod Radhoštěm, z kterého jsme se autobusem následně dostali na místo našeho prvního dobrodružství. Dostali jsme na výběr 3 trasy s různou náročností (žlutá, zelená a černá). Většina z nás si vybrala středně těžkou trasu. Po krátkém zaučení jsme byli vypuštěni na lanovou dráhu ve výšce 6metrů nad zemí. Paní profesorka s panem profesorem na nás mezitím bedlivě dohlíželi. Po tomto náročném fyzickém výkonu nás již jen čekala cesta domů.

Druhý den jsme zavítali do Bohumína na minigolf. Rozdělili jsme se do družstev a sváděli těžký boj o první místo s nejmenším počtem ran. V průběhu hry jsme se bavili, smáli a sledovali taktiku hry spolužáků a vylepšovali své výkony. Dodnes je záhadou, kdo nakonec turnaj vyhrál.

Ve středu nás čekal nejakčnější zážitek, a to ve formě střelby na Střelnici ve Staré Bělé. K této střelnici jsme se rozhodli dojít pěšky od Tesca v Ostravě-Hrabové. Pro některé z nás to byla náročná cesta, ale odměna ve formě střílení nás poháněla. Po příchodu na místo jsme byli poučeni, jak se zbraněmi zacházet a jak se na střelnici chovat. Byla nám umožněna střelba ze tří zbraní. Pro většinu z nás to byla úplně první zkušenost se zbraní. Největší slávu sklidila brokovnice, ze které jsme stříleli na tzv. holuby. Každý měl 2 rány, v tento den nás bylo 12, tedy celkem 24 ran. Konečný výsledek sestřelených holubů byl 4. Téměř profesionální výkon.

Ve čtvrtek se nás sice sešlo nejméně, ale i přesto jsme si tuto procházku užili. Vydali jsme se do restaurace Kamenec, která se nachází v Jilešovicích. Tam jsme si dali nějaké menší občerstvení, poseděli a zahráli autostop. A jelikož jsme všichni věděli, že cesta zpět pěšky by byla nereálná, tak jsme se vydali na vlak směrem domů. Poslední den sportovního kurzu jsme zakončili pohodovou procházkou z Nové Bělé do Krmelína na motokáry, kde jsme si zahráli na řidiče Formule 1. Odpoledne jsme poráželi kuželky na bowlingu v Ostravě-Hrabůvce. Svým skóre nás suverénně převálcoval pan profesor.

Na závěr bych chtěla za všechny zúčastněné poděkovat paní profesorce a panu profesoru za krásný týden a za to, jak rozmanitý program nám připravili.

nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled
Použijte prosím moderní prohlížeč (např. Google Chrome, Mozilla Firefox nebo Microsoft Edge).