nahled

Prezenční sportovní kurz 2020

Ať už jsme se jen zapomněli přihlásit, anebo jsme se z různých důvodů nezúčastnili sportovního kurzu v Čechách či v Rakousku, čekal nás kurz prezenční. Myslím, že mohu říct za všechny zúčastněné, že předčil naše očekávání. Měli jsme možnost si vyzkoušet sporty, ke kterým bychom se jinak asi nedostali.

Zahájení proběhlo hned v pondělí ve škole, kde jsme se úspěšně nakonec všichni sešli na badmintonový a pinpongový turnaj. Jako sportovní hvězda se hned první den ukázala Kristýna Procházková (7B8), která nejen že s Matějem Nevrlým (7B8) porazila všechny týmy v badmintonu, ale dokonce se jí povedlo vyhrát i v pinpongu. V úterý nás čekal zajímavý program. Po dlouhé cestě do Šenova jsme se setkali s luky, šípy, a především s panem Robinem, který nás dovedl na blízké sportovní hřiště. Lukostřelba se zprvu zdála obtížná, ale tréninkem jsme se všichni zlepšovali. A když jsme se odhodlali na turnaj, černým koněm byl tentokrát Ondřej Spurný (7A8), který na 9 šípů získal 51 bodů, a hned za ním v závěsu Julie Pompová (7B8) se 47 body. Lukostřelba byla pro mnohé z nás úplně nová věc, a tak jsme rádi, že jsme měli příležitost si tuto dovednost osvojit.

Tradiční bowling prezenčních kurzů neminul ani nás. A tak jsme se vypravili do Bowling parku v Hrabůvce, abychom poměřili naše schopnosti. Julie Pompová tentokrát zabojovala více a dotáhla to suverénně na první místo. Troufnu si říct, že nás bowling bavil nejvíce.

Čtvrteční squash byl velmi obávaným dnem, ale nakonec to bylo velmi zábavné. Tomuto sportu drtivá většina čelila poprvé, není se tedy čemu divit, že nám to moc nešlo. Ovšem chytlo nás to natolik, že jsme dokonce požadovali prodloužení vstupu, abychom ve hře mohli pokračovat. Věřím, že se někdo z nás díky sportovnímu kurzu ke squashi ještě někdy vrátí.

Po celém týdnu jsme už byli unavení, a tak pro nás byl minigolf ideální volbou. Všemi zbytky sil jsme posílali míčky do jamek a s vyrovnaným skóre jsme tak ukončili náš kurz.

Odnesli jsme si nové zážitky i kamarády. Kurz se tedy velmi vydařil. Závěrem bych snad jen chtěla poděkovat paní Szlaurové za to, jaký program nám připravila.

nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled
Použijte prosím moderní prohlížeč (např. Google Chrome, Mozilla Firefox nebo Microsoft Edge).