nahled

Prezenční sportovní kurz 2018

Jak už bývá každoročním zvykem, na začátku září se studenti septim a třetího ročníku vydávají na sportovní kurz. A zatímco většina studentů v pondělí seděla v autobusech na cestě do Tater či do Alp, někteří se rozhodli, že kurz stráví trochu jinak. A tak se devět studentů septimy A a B sešlo v deset hodin ve squashovém centru v Ostravě, aby započali první z netradičních aktivit tohoto týdne.

Po potěžkání squashových raket a pomačkání míčků proběhlo rychlé rozdělení do dvojic, aby si natěšení sportovci tento sport konečně mohli vyzkoušet. A o tom, že jej většina z nich zkoušela poprvé v životě, nasvědčovala spousta věcí, ať už zpočátku nemotorné držení pálky a její otloukání o zeď, či přelétávání míčků mezi kurty, nebo dokonce míček zaklíněný ve stropním světle. Přesto všechno nakonec našli odvahu, aby si své nově nabyté schopnosti navzájem změřili ve squashovém turnaji, který za kluky vyhrál Tomáš Lysek z 7A8, za holky pak Kateřina Chrápková z 7B8.

Další den je čekala lukostřelba - opět velmi netradiční sport. Nejprve si vyslechli zajímavou přednášku pana Hegedüse staršího, který dokázal o zdánlivě nezáživných věcech mluvit tak, že všichni s napětím poslouchali. Když pak poprvé uchopili do rukou luk a vystřelili (mnozí na míle daleko od terče), poznali, jak úžasný sport lukostřelba vlastně je. Postupně, po vystřílení spousty šípů (z nichž některé skončily na místech, která se rozhodně nepodobala terči, kupříkladu trám těsně u stropu tělocvičny), se naše střelecké schopnosti zlepšovaly. A proto se holky, na rozdíl od kluků velmi odvážné, rozhodly, že si zasoutěží, která z nich má nejlepší mušku. Nakonec s velmi těsným výsledkem s rozdílem pouze jednoho bodu zvítězila Jana Geržová ze septimy B.

Ve středu všichni vyrazili na klidný minigolf v Bělském lese. Jelikož měli ruce rozbolavěné z předchozích dnů, byl pro ně minigolf příjemným odpočinkem. A přestože (nebo možná protože) jejich šikovnost opět nezklamala a některé míčky skončily za plotem, byl tento den stejně skvělý jako ty ostatní. A také jako ostatní dny došlo k poměřování schopností. Jako vítězové z tohoto souboje vyšli za kluky Vojta Masný, za holky Ludmila Kopcová, oba ze septimy A.

Další aktivitou na obzoru byl bowling. Studenti se již zrána nemohli dočkat jak poražení týmu protihráčů, tak také neodbytných paparazzi, jež na přímou žádost paní profesorky pořizovali každým dnem sérii fotografií našich zdatných hráčů, které si můžete prohlédnout níže. Už při srazu však studenti museli zdolat nástrahy svých orientačních smyslů, ale ani o trochu delší procházka, než byla nutná, je neodradila od zachování sportovního ducha. Všichni nakonec dorazili na místo srazu a ztráty a nálezy města Ostravy zůstaly jimi nedotčeny.

Po zapůjčení adekvátní obuvi se hráči konečně vrhli střemhlav do hry ve dvou týmech rozdělených na dívky a chlapce. Zpočátku byly znát vcelku velké rozdíly mezi jednotlivými hráči, ale během několika kol se započítané body více méně zprůměrovaly.

Oba týmy hře daly, co jen mohly, ale dívkám se ani přes jedno kolo, hrané i s paní profesorkou, nepodařilo dostat rozdíl mezi výsledky od chlapců pod sto bodů, bohužel v neprospěch dívek. Nicméně na konci se projevila výdrž a odhodlání do hry dívčího týmu, který si ještě rozehrál další hru, zatímco chlapci si po vyčerpávajícím výkonu dopřávali těžce vydobytý odpočinek. Společně si ještě zkusili pár hodů, než se studenti rozloučili s Bowling Parkem a vydali se všichni domů, aby nabrali potřebnou energii na poslední den plný aktivit.

Následujícího dne je totiž čekala kombinace dvou podobných, ale zároveň tak odlišných sportů, jako jsou právě badminton a tenis. Sportovní hala na Dubině jim pro tyto činnosti poskytla skvělé prostory dvěma hřišti na badminton a jedním na tenis. Tentokrát už se účastníci nemuseli hledat a všichni se přibližně včas sešli před budovou a spolu s paní profesorkou se pak vydali dovnitř, kde započaly všechny fyzické aktivity a výuka hry tenisu. A ani tento den se neobešel bez překážek. Tentokráte to byla skutečnost, že hráči měli k dispozici pouze tři tenisové rakety. Ale s čím by si studenti gymnázia neporadili, že ano! A tak vznikla jejich takzvaná „trojhra“, při které si studenti nejen opravdu zaběhali a dali zabrat své kondičce, ale výbuchy smíchu či obdivné výdechy při některých odehraných míčcích se rozléhaly po kurtu.

Avšak ani v druhé části haly nebylo mrtvo, tam se bojovalo s poněkud lehčími pálkami a košíčky, ale nikoliv lehčí hrou. Badmintonové košíčky prudce protínaly prostor nad sítí, občas pod ní a při velké smůle se někteří hráči snažili hrát skrze ni, ale studenti si zkusili jak hru jednotlivců, tak i dvojic, kdy se nakonec vytvořilo i vyrovnané smíšené družstvo chlapců a dívek. Obě aktivity se hrály spíše pro zábavu a užití si posledního atypického školního dne, tudíž se dá říci, že v tento den nebylo ani vítězů, ani poražených. I když tedy vybírání peněz po odehraných dvou hodinách lépe ukorigovaly dívky, zatímco chlapci ještě u recepce lovili dvoukoruny ze svých kapes a snažili se dát dohromady příslušnou částku. Ale i oni nakonec uspěli a předali částku paní provozní.

S krásnými vzpomínkami a namoženými svaly se studenti septimy A a septimy B poslední den rozloučili s týdnem aktivit. Dá se s jistotou říci, že tyto sportovní dny si všichni přítomní užili naplno a nikdo nelitoval hodin strávených novými aktivitami a rozvíjením svých obzorů.

Děkujeme paní profesorce Szlaurové za poskytnutí nejen skvělých aktivit, ale i skvělé pohodové atmosféry!

nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled
Použijte prosím moderní prohlížeč (např. Google Chrome, Mozilla Firefox nebo Microsoft Edge).