ghrabuvka.cz
Articles in English Deutsche Artikel Artículos en español Articles en français Статьи по-русски Trang tiếng Việt

Prezenční sportovní kurz 2017

11. - 15. 09. 2017
 Veronika Sedlářová, 7A8,
23. 09. 2017

Jaký byl náš sportovní kurz? Myslím, že ze začátku nikdo z nás nebyl nadšený z představy „sporťáku“ stráveného ve škole, ale díky báječným lidem a aktivnímu přístupu paní profesorky Szlaurové jsme si ho náramně užili a ve škole jsme nakonec strávili jen jeden den.

V pondělí jsme se poprvé oficiálně (skoro) všichni sešli ve škole v malé tělocvičně, kde jsme zahájili náš týden plný sportu badmintonovým turnajem ve dvojicích s akčně upravenými pravidly. Hned šlo poznat, že jsme se dobře sešli. Všechny čtyři dvojice skoro vypotily svou duši, avšak titulem vítěze se mohou pyšnit pouze Magda Drábková (7A8) s Petrem Vrzalem (3A4), i když výkony všech týmů byly velmi vyrovnané.

Druhého dne jsme se vydali vyzkoušet pro mnohé z nás novou činnost, lukostřelbu. Už ve dveřích nás přivítal usměvavý pan Hegedüs starší. Program byl velmi bohatý, nezahrnoval totiž pouze lukostřelbu, ale také jízdu na waveboardu, přednášku z historie a celkové doplnění všeobecného vzdělání.

Třetí den jsme se vydali na bowling, před kterým jsme absolvovali naučnou prohlídku Dubiny a objevovali krásy okolí školy. Vše s doprovodným slovem místní rodačky, Magdy Drábkové.

Ve čtvrtek se naše skupinka sešla již v menším počtu. Bylo nás pět a musím říct, že jsme si na squashi opravdu mákli. Všichni z nás ho totiž hráli poprvé, proto se bavila i paní profesorka za ochranným sklem.

Celý sportovní kurz jsme zakončili příjemným odpolednem na minigolfu, na kterém opět perlil Petr Vrzal. Přišli pouze čtyři přeživší, někteří zranění z předešlých dní, já jsem však čekala na svoji modřinu až na minigolf.

Abych to celé shrnula. Všichni jsme se toho mnoho naučili a hrozně jsme se nasmáli. Prostě když se sejde super parta, stojí to za to.