nahled

Prezenční sportovní kurz

Existují lidé, kteří rádi cestují za dobrodružstvím, poznávají nová místa a do svého rodného města se podívají málokdy. Existují ale také lidé, kteří se řídí pořekadlem: „Všude dobře, doma nejlépe!“ Dle mého názoru je cestování obohacující věc. Na druhou stranu je taky pravda, že někdy člověk nemusí moc daleko pro nové zážitky. Já jsem si jich několik vytvořila hned ze startu nového školního roku. V rámci sportovního kurzu jsem se rozhodla zůstat tady v Ostravě, a rovnou vám můžu říct, že jsem tohoto rozhodnutí nelitovala!

Sportovní kurz trval jeden celý týden a každý den jsme měli na programu jinou aktivitu, čímž jsme si rozšířili obzory a vyzkoušeli si sporty, které jsme někteří nikdy neprovozovali.

V pondělí jsme jeli na squash do Squash Centra blízko obchodního domu Futurum. I přesto, že z nás squash dříve hráli sotva tři, tak jsme si to užili a pobavili jsme se nad tím, jak míčky nekontrolovatelně lítaly z jednoho hřiště na druhé. V úterý jsme měli to potěšení poznat kouzlo lukostřelby a vyzkoušet si tento sport ve střední průmyslové škole v Ostravě-Hrabůvce. Pan František Hegedüs nás poučil o historii lukostřelby, jak správně držet luk a jaký je rozdíl mezi obyčejným a olympijským lukem. Poté, co jsme si tento sport natrénovali, jsme se rozhodli uspořádat menší turnaj. Já jsem se umístila na třetím místě s 30 body, pan František na místě druhém s 39 body a Aďa Koczonová s nádhernými 44 body na místě prvním. Tak to vypadá, že zde máme nového Robina Hooda! Nebo bych spíš měla říct Katniss Everdeenovou?

Ve středu jsme dorazili do Bowling Parku v Ostravě-Hrabůvce a rozdělili jsme se na dva týmy. Girls team, kde byly pouze dívky, a tým Tři+1, který tvořili tři kluci a já. Ze začátku to vypadalo, že výhra bude naše, ale Girls team v druhém kole zaťal zuby a při konečném součtu bodů nás porazil o celých 20 bodů. Byla to potupná porážka, ale i přesto jsme byli všichni rádi, že jsme si mohli vůbec zahrát, a dívky si ono vítězství zasloužily!

Čtvrteční sportovní den bych nazvala "Všehochuť", poněvadž jsme šli do sportovní haly na Dubině a hráli jsme, co nás napadlo. Fotbal, basketbal, a hlavně badminton. Různě jsme se prostřídali a dali si pár zápasů v badmintonu, kde jsme neměli celkového vítěze, protože dvojice, ve kterých se hrálo, se střídaly. Docela jsme se u hry pobavili, zejména když v zápalu boje o vítězství na mě má spoluhráčka ladně, něžně a jako ve zpomaleném záběru spadla.

Poslední den jsme si udělali menší výlet do Ostravy-Zábřehu na minigolf. V některých chvílích bylo trochu obtížné dostat míček tam, kam chceme my, i tak nás ale dobrá nálada neopustila a poslední den sportovního kurzu jsme si užili plnými doušky.

Na závěr bych jen chtěla dodat, že jsem ráda, že jsem svůj sportovní kurz mohla strávit s tak milými lidmi a vyzkoušet si sporty, které jsem nikdy dříve neprovozovala! Věřím, že nikdy nebudu litovat svého rozhodnutí zůstat na sportovní kurz v Ostravě se svými přáteli a pestrou zábavou, kterou mi tento kurz nabídl. Ať si říká, kdo chce, co chce, tohle byl a bude ten nejlepší sportovní kurz, na kterém jsem kdy byla!

nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled
Použijte prosím moderní prohlížeč (např. Google Chrome, Mozilla Firefox nebo Microsoft Edge).