nahled

Předvánoční dárek od afrických dětí

V průběhu listopadu předávali dobrovolníci z obecně prospěšné společnosti Kola pro Afriku dalších přibližně 900 kol africkým dětem. Peníze na převoz těchto dvou kontejnerů do Gambie získali díky spolupráci s naším gymnáziem a akci Sněhuláci pro Afriku 2014, kterou jsme v celorepublikovém měřítku v loňském roce uskutečnili.

Nejedná se však o jedinou akci, kterou naše škola pro Kola pro Afriku zorganizovala. V průběhu tří let naší společné spolupráce se nám podařilo uskutečnit pestrou škálu aktivit s charitativním podtextem. Založili jsme na škole sběrné místo, podnikli několik Běhů pro Gambii v Bělském lese, Sněhuláky pro Afriku jsme v roce 2013 vyzkoušeli v ostravském měřítku a v následujícím roce rozšířili na celou republiku. Podařilo se nám pro sněhulákovské tvoření strhnout přibližně 300 škol a společně vytvořit přes 6000 sněhuláků. Dále jsme zorganizovali Vánoční řetěz pro Afriku, opět v celoostravském měřítku. Díky projektu Think Big jsme získali peníze na charitativně-kulturní akci Odpoledne v rytmu Afriky, ve sportovně-poznávacím duchu jsme pak v červnu letošního roku zaplnili stadion v Ostravě-Vítkovicích a pro širokou veřejnost připravili Tretru pro Afriku.

A s akcemi nekončíme, letos jsme už opět rozjeli sněhuláky, stavět chceme v lednu, momentálně oslovujeme školy. Akce má velmi kladný ohlas, již teď máme přihlášeno téměř 200 škol napříč republikou. A výsledek našeho snažení? Ze všech těchto akcí se nám již podařilo na převoz kol do Afriky získat částku dosahující půl milionu korun. A díky ní se už v Africe dostává do školy a studovat může téměř 5000 dětí.

Dobrovolníci ze společnosti Kola pro Afriku samozřejmě přínos naší školy pro studium gambijských dětí nezamlčují, naopak všude aktivity Gymnázia, Ostrava-Hrabůvka, prezentují. A gambijské Ministerstvo školství, učitelé i děti, které naše kola dostaly, si toho nesmírně váží. Jako poděkování a vyjádření úcty k našim aktivitám nám poslali dárek. Pro Afriku je typická výroba šátků s motivy z afrického života, my jsme však dostali šátek originální, vyrobený speciálně pro nás. Žádný druhý takový neexistuje. Je na něm zobrazena škola, děti a kolo, díky němuž se gambijské děti do školy mohou dostat. Není to dar drahý, je však vyrobený s vděčností a jen pro nás, o to víc si jej vážíme. V době adventní je krásným doplněním štědré a laskavé vánoční atmosféry a zpětnou vazbou o přijímání našich aktivit na africké půdě. Poděkování se nám formou certifikátu dostalo i od zástupců společnosti Kola pro Afriku. Na naší škole se totiž nejen vyučuje, umíme otevřít svá srdce jiným a pomáhat, naši pedagogové ani studenti nejsou lhostejní k životu jiných.

nahled nahled nahled nahled nahled
Použijte prosím moderní prohlížeč (např. Google Chrome, Mozilla Firefox nebo Microsoft Edge).