nahled

Přednáška o podnikání na Baťovce

25. 4. v pozdních večerních hodinách vyjížděl z nádraží Ostrava-Svinov vlak, který vezl 3členný tým (Petr Grym, Michal Vaštyl a Vojtěch Wyslych) ze studentské firmy PitPad. Na pozvání ředitele Ústavu podnikové ekonomiky Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně se vydali na Zlínský BARCAMP, akci zaměřenou na podnikání.

Studenti byli pod záštitou univerzity tentýž den ubytováni v hotelu Garni. Večer začala příprava studentů na přednášku pro studenty ze Zlínského kraje o podnikání už na střední škole.

Dalšího dne, tedy 26. 4., studenti přednášeli na Fakultě managementu a ekonomiky před hromadou nadšených středoškoláků, kteří měli možnost načerpat zkušenosti, rady a pocity od našich studentů. Přednáška byla úspěšná a studenti našeho gymnázia sklidili kladné ohlasy.  Následovala procházka po Zlíně, který si studenti mohli v klidu prohlédnout a prozkoumat i zdejší akademickou půdu.

V sobotu 27. 4. zavítali na hlavní program Zlínského BARCAMPU, kde měli možnost zhlédnout zajímavé přednášky zaměřené na podnikání a investování. Naskytla se jim také příležitost pohovořit a networkovat s úspěšnými českými podnikateli a prezentovat jim svou studentskou firmu.

Z celé výpravy si studenti odnesli mnoho zkušeností, rad, zážitků a dělali v sousedním kraji dobré jméno nejen naší škole, ale i  programu studentských firem, který už pomohl nejednomu ze studentů vybudovat/řídit úspěšné podnikání.

nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled
Použijte prosím moderní prohlížeč (např. Google Chrome, Mozilla Firefox nebo Microsoft Edge).