nahled

Přebor škol v orientačním běhu

Ve středu 18. května se v Havířově-Šumbarku běželo krajské kolo v orientačním běhu, ze kterého nejlepší týmy postoupily do celostátního finále. Krajského kola se zúčastnilo celkem 174 školáků. Běžela se sprintová trať, i když to tak podle některých výsledných časů nevypadalo.

Tratě byly vedeny v blízkém lese a po přilehlém sídlišti s doběhem do areálu ZŠ M. Pujmanové. Mapa byla dobře čitelná, i když některé pěšinky byly v mapě značené jako větší cesty, což zmátlo i zkušené orientační běžce.

I naše škola jako už tradičně vyslala svá družstva, a to jak z nižších, tak z vyšších ročníků.

V kategorii D7 se nejlépe vedlo Veronice Matějkové, která se umístila na 5. místě, ale Julie Paličková a Markéta Koloničná jí šlapaly na paty, když jejich ztráta byla do 20 sekund. V H7 se nám už tak nevedlo, ale pořád se kluci dokázali umístit v první desítce, a to díky Matějovi Nedělovi a Martinovi Porubovi, kteří obsadili 9. a 10. místo. Nejlépe se nám však dařilo v kategorii H9, kde se na 3. místě skončil Tomáš Vavřík. Malá bedna však o kousek utekla i Hance Fukalové, která se umístila na 4. místě v kategorii DS. Ostatním našim závodníkům se už tolik nevedlo, ale i tak všichni podali skvělý výkon v rámci svých možností a užili si atmosféru závodů. Mezi družstvy se naše škola v kategorii 7. – 9. tříd umístila na 5. místě a mezi středoškoláky na 4. místě.