ghrabuvka.cz
Articles in English Deutsche Artikel Artículos en español Articles en français Статьи по-русски Trang tiếng Việt

Praha č. 20118B8

07. - 09. 09. 2011
 8B8 a Madla Musialová, foto Lukáš Slouka,
10. 09. 2011

I letos se v duchu obrozeneckých tradic 19. století vypravila třída 8B8 za památkami našeho hlavního města, aby nasála před maturitní zkouškou genius loci tohoto magického místa naší země.

Bláhově jsme předpokládali, že když vyrazíme v době časného září, ohřejeme se v zlatavých paprscích ještě letního slunce. Žel, přenesli jsme se nejen v prostoru, ale i v čase - ze září byl ze dne na den listopad, takže plavba lodí po Vltavě do Troji připomínala cestu k Antarktidě. Tučňáci nás naštěstí čekali až v ZOO, jehož návštěva určitě kompenzovala nevlídnost počasí.

Snad se nám během tří dnů podařilo prohlédnout to nejlepší, co nám Praha nabízí - zahrady zoologické i botanické, zámecké i veřejné, stavby monumentální i skromné, sakrální i světské, gotické i moderní.

Někteří studenti navštívili divadlo, konkrétně Divadlo Bez zábradlí, čímž maximálně zvýšili pravděpodobnost setkat se se slavnou osobností a samozřejmě si tak i znásobili kulturní prožitek z celé exkurze.

Velký dík patří panu prof. Lukáši Sloukovi, neboť nás výborně orientoval v mapě i v krajině, takže nám nehrozilo, že bychom po chaotickém hledání Valdštejnského paláce skončili v Praze-Háji.

P. S. Poslední snímek je ze ZOO, nikoliv z plavby po Vltavě ! :-)