nahled

Poznáváme Nizozemsko

V druhém dubnovém týdnu vyrazilo 43 našich studentů v doprovodu učitelů biologie obdivovat krásy Nizozemska a také se něčemu novému přiučit. Celý zájezd byl koncipován jako přírodovědný, a tak nás každý den čekala nějaká atrakce v rámci biologie.

Hned první den jsme obdivovali krásy největšího květinového parku celé Evropy. Na 32 hektarech krásného lesoparku můžete každoročně zhlédnout na 7 milionů květin. Převažující tulipány různých barev, velikostí a tvarů doplňují narcisy, hyacinty, sasanky, lobelky a mnoho dalších květin. Naše další putování vedlo do skanzenu Zaanse Schans, kde se díky silnému větru mlýny točily tak, jak měly. Seznámili jsme se s výrobou sýra, sýry také ochutnali a podívali se na výrobu tradičních dřeváků.

Středa opět začala přírodovědně, návštěvou menšího mořského světa Sea Life v přímořských lázních Scheveningen. Zbytek dne byl věnován moderní architektuře Rotterdamu, který jsme si nakonec i celý prohlédli z vyhlídkové věže Euromast.

Prohlídka jediné mikrobiální zoo na světě Artis Micropia byla příjemným zakončením přírodovědné sekce, ale ne našeho nabitého programu. Ve čtvrtek nás ještě čekala prohlídka Amsterdamu, kde jsme viděli jeho nejvýznamnější památky a zajímavosti – Královský palác, starý kostel Oude Kerk, náměstí Nieuwmarkt, Rembrandtův dům a nakonec i navštívili muzeum v domě, kde se za války ukrývala Anna Frank.

Celá exkurze byla fajn i díky těm, pro které byl zájezd uskutečněn, našim žákům. Ti byli zvídaví, milí a dochvilní. Žáci si odvezli hromadu zážitků a procvičili si každý den angličtinu, protože prohlídky jsme absolvovali v anglickém jazyce. Holky z kvinty A natočily o celé akci i vtipné video, kde si angličtinu můžete procvičit i vy a podívat se s námi na místa, která jsme navštívili.

https://youtu.be/VtxS1q3A1ag?si=tjZ8Ycx5E6AOipRL

Pokud by se vám také líbilo takovou zajímavou exkurzi zažít, ale bohužel zatím jste na nižším gymnáziu, nezoufejte, za 2 roky, na jaře školního roku 2025/26, plánujeme tento zájezd pro studenty uspořádat znovu.

nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled
Použijte prosím moderní prohlížeč (např. Google Chrome, Mozilla Firefox nebo Microsoft Edge).