Postup do krajského kola soutěže Wolkrův Prostějov

Wolkrův Prostějov je již dlouhodobě prestižní recitační soutěží, do níž naše škola posílá nadějné recitátory. Ani letos tomu nebylo jinak. Naším horkým železem v ohni byla tentokrát Ivona-Marie Szturcová ze třídy 6B8. Připravit si dva texty a zarecitovat je tak, aby byla porota uchvácena, není určitě lehké. Ivoně se to však podařilo, umístila se mezi vítězi a pokračuje do krajského kola. Moc blahopřejeme a budeme držet pěsti. Snad bude na krajské kolo vzpomínat se stejným nadšením, jaké se jí vrylo do paměti ze spádového kola v Ostravě:


JAKÝ BYL WOLKRŮV PROSTĚJOV?


Bylo pondělí 7. března, den, kdy se uskutečnilo okresní kolo recitační soutěže Wolkrův Prostějov.

Byl to výjimečný den. Vstala jsem později než obvykle a vzápětí jsem hleděla (místo do sešitu plného čísel a rovnic) na Šrámkovy a Skácelovy texty plné krásných slov – a to bylo znovu dost neobvyklé. Zanedlouho jsem měla část svého života prožít jako úlisný prodavač hadů a jako citlivý vypravěč. A hlavně v těchto rolích upoutat porotu natolik, aby mě poslala do dalšího kola.

Wolkrův Prostějov ve mně evokoval něco velkolepého, prestižního (vždyť to má i celostátní kolo!). Byla jsem překvapená, když jsem dorazila na místo konání a vstoupila do sálu, který byl navzdory mému očekávání dost prázdný. Třeba budu mít nějakou šanci, když je nás tak málo, říkala jsem si. Záhy jsem zjistila, že to, co by se mohlo zdát jako výhoda, výhodou asi nebude, že méně je někdy více a že nezávidím porotě jejich rozhodování.

Snad abych mohla pokračovat ve svém výčtu neobvyklostí toho dne, rozhodli se organizátoři, že nebudou udělovat první, druhá a třetí místa, ale že vyberou tři postupující na stejné úrovni. To se mi líbilo, protože díky tomu zůstala sebedůvěra všech postupujících tam, kde byla předtím. Místo toho nám porota (složená z lidí pracujících v divadle) po vyhlášení výsledků věnovala svůj čas a každého, kdo projevil zájem, individuálně zhodnotila. To bylo hrozně fajn.

Wolkrův Prostějov mě tedy přece jen nezklamal, právě naopak. Byl to zajímavě strávený čas. A navíc mi byl, světe, div se, povolen vstup do dalšího kola. Takže sobota 2. dubna by se mohla stát dalším výjimečným dnem. Už se těším.

Použijte prosím moderní prohlížeč (např. Google Chrome, Mozilla Firefox nebo Microsoft Edge).