nahled

Postup do finále!

Když se sejde skupina šikovných studentů s pevnou vůlí a vysokými ambicemi, dokážou velké věci. Toto tvrzení dokazuje skvělý úspěch studentské firmy PEAK, která se z celkového počtu 45 soutěžících kolektivů probojovala spolu s dalšími 8 do národního finále soutěže JA Studentská firma roku 2020/21.

Do finále se naše firma dostala díky úspěchu na letošním veletrhu JA Expo, kde vyhrála soutěžní kategorii STEM Projekt, zaměřenou na využití vědy a technologií v podnikání, a to představením své aplikace SpeakUp. S její pomocí se totiž můžete efektivně učit anglicky při dívání se na oblíbené filmy.

Učení se cizímu jazyku prostřednictvím sledování filmů je velmi účinný způsob zvyšování úrovně jeho znalosti – propojuje se v něm prvek zábavy s poslechem cizojazyčných mluvčích a výskytem různorodé slovní zásoby, která obvykle nebývá obsahem běžných učebnic. Platí to ovšem za předpokladu, že člověk není úplný začátečník a dokáže dobře rozumět mluvenému slovu. Naše aplikace SpeakUP celý proces učení zefektivňuje. Dá se rozdělit na dvě části: první, která je zpodobněna funkcí Live mode, se zaměřuje na zlepšení učebního procesu při sledování filmů v anglickém jazyce, a to tím, že výrazy a fráze, které nejsou běžné ve středně pokročilé jazykové úrovni, nabídne přeložené do češtiny v náležitém kontextu. Tím nabízí nespornou výhodu oproti užití českých titulků, protože nijak neodvádí divákovu pozornost od soustředění se na porozumění cizímu jazyku. S pomocí druhé časti si uživatel může lépe osvojit dané výrazy a ustálená slovní spojení, a to v sekcích Slovíčka a Gramatika.

Pokud si chcete zábavným a snadným způsobem zlepšit svou angličtinu, navštivte naši stránku www.speakwithpeak.cz a sledujte nás na Instagramu @peak_ghrab. „Číst titulky nestačí. Nauč se výrazy z filmů se SpeakUP!“

nahled nahled
Použijte prosím moderní prohlížeč (např. Google Chrome, Mozilla Firefox nebo Microsoft Edge).