Pomáháme sportem aneb Spojení Zlaté tretry s Gymnáziem, Ostrava-Hrabůvka, a s Koly pro Afriku

Naše gymnázium se po boku Kol pro Afriku vrhá do další velké akce. Tentokrát jsme se, jak už název článku napovídá, spojili s organizátory Zlaté tretry. Oslovili nás s nabídkou, jež je pro nás další z velkých výzev jak ukázat, že naši studenti umí pomáhat, není jim lhostejný život jiných, umí zorganizovat akci pro širokou veřejnost a nejsou líní propotit vlastní triko. V neděli 15. 6. budeme mít k dispozici celý Vítkovický stadion, abychom v dějišti Zlaté tretry zorganizovali vlastní program ve sportovně-africkém duchu a pomohli tak opět nějakou tou částkou k převozu kol dětem do Gambie.

A my jsme nezaváhali a bohatý program připravili. Kdo v tento den mezi 14:00 – 18:00 hodinou na stadion dorazí, jistě si z naší nabídky vybere:

  • sportovní aktivity – sponzorský běh, bosoběh, africký pětiboj, batůžkový běh s africkou výbavou pro menší děti
  • zážitkové aktivity – autogramiáda známých sportovců (Jan Železný a řada dalších), účast afrických běžců (Jaysuma Saidy Ndure – sprinter, původně z Gambie), pokus o překonání světového rekordu ve skoku do dálky Mikem Powellem
  • osvětové aktivity – workshop bosoběhu, workshop afrického bubnování, prezentace dokumentů a fotografií společnosti Kola pro Afriku
  • kulturní aktivity – vystoupení africké kapely
  • občerstvení

To vše vás za dobrovolné vstupné (ještě s mnoha dalšími, zatím utajovanými aktivitami) čeká v neděli 15. 6. 2014 na stadionu ve Vítkovicích. Pro danou událost jsme zřídili také webové stránky www.tretraproafriku.cz, kde najdete všechny potřebné informace a časový harmonogram akce.

A jelikož naše škola je spolupořadatelem této velkolepé akce, s níž jsme oslovili přes 800 škol, sportovních oddílů aj., můžeme se díky ní zviditelnit a ukázat Ostravě i širokému okolí, jak to na našem gymnáziu žije. Podpořit naši akci se rozhodla také úspěšná česká atletka Taťána Kocembová-Netoličková, jež naši školu navštívila a domluvila se s námi na formě spolupráce.

Akce je určena široké veřejnosti, program je poskládán tak, aby si v něm každý, od těch nejmenších až po ty dříve narozené, našel to své. Zveme proto všechny naše studenty, jejich rodiče, kamarády, známé i neznámé, aby nedělní odpoledne 15. 6. 2014 strávili v naší společnosti a podpořili tuto akci, ať už ve sportovním oblečení, či jako diváci a fandové našich běžců z řad studentů, kteří využijí možnosti postavit se na start sponzorského běhu po boku slavných afrických atletů. Z nedostatku fyzických sil a prohry u nás strach mít nemusíte – nezávodíme o vítězství, nejde o rychlost, vítězem je u nás první i ten poslední, každý, kdo se zapojí, aby pomohl. Studenti, děti, rodiče, učitelé, atleti, všichni zde běží vedle sebe. Neděláme rozdíly. Naším cílem je jediné – připravit zajímavou akci, která má navíc tu bonusovou hodnotu, že nejen baví, ale i pomáhá. Pomáhá dětem.

Naše studenty navíc vyzýváme, pokud by chtěli být součástí této akce nejen jako její návštěvníci, ale také jako členové organizačního týmu (pomoci na stanovištích, při sponzorském běhu či s občerstvením, tlumočit z angličtiny rozhovory se sportovci, nahlédnout do zákulisí organizace tak velké akce), neváhejte a přihlaste se u prof. Michaely Böhmové. Rádi vaši pomoc přivítáme (nejlépe studenti od kvart výše).

Ať už se zapojíte jako organizátoři, či podpoříte řady aktivních účastníků, pro všechny platí, že jim jejich aktivita může přinést vstupenky na následnou Zlatou tretru, za jejichž poskytnutí organizátorům tohoto sportovního mítinku děkujeme. Věříme, že společně vytvoříme příjemnou sportovní atmosféru a nikdo nebude odcházet zklamán. Neděle 15. 6. 2014 – Gymnázium, Ostrava-Hrabůvka, Kola pro Afriku, známí sportovci, vy všichni a nevšední zážitky. Těšíme se na vás!

Použijte prosím moderní prohlížeč (např. Google Chrome, Mozilla Firefox nebo Microsoft Edge).