nahled

Pololetní florbalový turnaj – I. ročník

Dne 29. ledna 2014 jsme mohli ve velké tělocvičně zhlédnout vynikající turnaj ve florbale mezi třídami vyššího gymnázia. Týmy byly předem roztříděny podle výkonnosti do třech košů a stejně jako na velkých turnajích se losovaly čtyři skupiny po třech týmech. Mnozí z nás si říkali už předem, že výkonnostně nejlepší týmy zaručeně postoupí, avšak to jsme nemohli tušit, že i slabší se “vyhecují“ a zavaří hlavy i týmům s vynikajícími hráči v týmu.

Už v první skupině se týmy statečně popraly s týmem 8A8 a dlouho odolávaly, avšak tým vedený zkušeným florbalovým hráčem nakonec postoupil do vyřazovacích bojů. Druhá skupina byla asi nejnapínavější a nejvyrovnanější. Každý z týmu bral po jedné výhře a prohře, a tak muselo rozhodnout skóre, které bylo ve prospěch hráčů 7A8. Ve třetí skupině to byl taktéž boj a do soubojů, které nakonec vyhrála 6B8 se zapojily i ženy, což byla velká radost, že i ženy se nebojí postavit mužskému pohlaví a jak jsme mohli vidět, tak jim i pořádně vytřít zrak.

Poslední skupina už se i přes velkou snahu čtvrtého ročníku vyvinula ve prospěch 1A4. V prvním semifinálovém boji se utkal vítěz první a druhé skupiny tudíž týmy 8A8 a 7B8. Zápas se zpočátku vyvíjel vyrovnaně, avšak zkušení hoši z oktávy mohli oslavit postup do finále, ovšem pro tým 7B8 to nebyl konec, ještě mohli utěšit svůj smutek v boji o bronz. Druhé semifinále odehrály týmy 1A4 a 6B8. Zápas byl téměř vyrovnaný a do poslední minuty nám nebyl znám vítěz, tak jsme s napětím čekali, zda bude prodloužení. Ovšem v poslední minutě utkání tým 1A4, který měl více zkušenější tým, vstřelil vítěznou branku a mohl pouze udržovat poslední minutu skóre a nakonec slavit postup do finále. Jako první byl k vidění zápas o bronz mezi 6B8 a 7B8. Jako téměř každý zápas v tomto turnaji se týmy přetahovaly o vedoucí pozici v zápase, avšak tým 6B8 více zabral a těžce vybojoval výhru 5:4.

Následovalo závěrečné finále mezi 8A8 a 1A4, kde v obou týmech hrají závodní florbalisté. Prvních pět minut finálového utkání bylo napjatých jak kšandy. Jednu chvíli vedl dokonce tým z prvního ročníku, což by mohlo být senzací, kdyby porazil tak výkonnostně dobrý tým. Jelikož se tým oktávy nechtěl nechat zahanbit, začal na soupeře tlačit a rázem otočil hru z 2:3 na 7:3 a mohl slavit vítězství v prvním ročníku florbalového turnaje vyššího gymnázia.